Rebeka Jančová.
Rebeka Jančová. (Autor: TASR)
Sportnet|19. jan 2023 o 14:35

Na programe je jedenásť pretekov.

BRATISLAVA. V rakúskom stredisku St. Anton odštartovali vo štvrtok 42. juniorské majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní.

Slovenská reprezentantka Rebeka Jančová obsadila v zjazde 18. miesto. Na víťazku Stefanie Grobovú zo Švajčiarska stratila necelé dve sekundy.

Striebornú medailu získala talianska lyžiarka Vicky Bernardiová s minimálnou stratou tri stotiny sekundy. Tretie miesto obsadila nórska reprezentantka Pernille Dyrstadová Lydersenová.

Nominácia Slovenska na MS juniorov v zjazdovom lyžovaní 2023

Juniori: Teo Žampa, Samuel Vigaš, Timotej Botka, Daniel Nosek

Juniorky: Rebeka Jančová, Karolína Frackowjak, Ella Hrbáňová

V piatok 20. januára čaká juniorky super-G. Rebeka Jančová si trať vyskúšala už minulý víkend, keď sa prvýkrát predstavila v kolotoči Svetového pohára.

Slovenka sa umiestnila v superobrovskom slalome na 35. mieste.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Jančová odštartovala juniorský šampionát. V zjazde na najlepšie stratila