6.

Frasse Sombetová Coraliová

Francúzsko

+ 1,33 s

KRANJSKA GORA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára 3. miesto.

V slovinskej Kranjskej Gore zaostala o 40 stotín sekundy za Kanaďankou Valerie Grenierovou, ktorá slávila premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári v kariére.

Druhá skončila Talianka Marta Bassinová (+ 0,37 s), ktorá zvýšila svoj náskok v priebežnej klasifikácii disciplíny.

Vlhová dosiahla 64. pódiové umiestnenie v prestížnom seriáli, siedme v tejto sezóne. V obráku bola predtým druhá v Semmeringu a tretia v Sestriere.

Vlhová: Snažila som sa ísť trochu inak

"Bolo to dobré druhé kolo, aj keď nie dokonalé, keďže som tretia. Snažila som sa ísť trochu inak, agresívnejšie, čistejšie. Sneh mi naozaj vyhovoval, nebolo to ani tvrdé, ani mäkké, mala som dobré lyže, dobrý setup," uviedla pre JOJ Šport Vlhová po svojom 17. pódiovom výsledku v obrovskom slalome.

"Dala som do toho všetko a je z toho ďalšie pódium. Chcem sa poďakovať fanúšikom, že sem prišli v takom počte a že mi fandia. Bolo ich počuť, keby tu neboli Slováci, nie je tu atmosféra," dodala Vlhová.

Na čele Svetového pohára zostala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa umiestnila v sobotu až na 6. priečke (+ 1,33 s), Vlhová je druhá.

Shiffrinová si na rekord musí počkať

V 2. kole Vlhová na priamejšie postavenej trati zvolila agresívnejšiu jazdu než v prvom kole. Svoj náskok na dovtedy vedúcu Coralie Frasse Sombetovú zvýšila na 2. a 3. medzičase až na 54 stotín a dolu ešte zrýchlila.

Podarilo sa jej zajazdiť bez chýb, v cieli mala k dobru 0,93 s na Francúzku a hlásila veľkú spokojnosť.

Priebežné poradia

vo Svetovom pohári nájdete na tomto odkaze >>>

Na jej jazdu nestačila ani Shiffrinová, ktorá si tak musí počkať na 82. víťazstvo a ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej. Američanka po šnúre piatich triumfov napokon skončila až šiesta.

Bassinová potom prekonala Vlhovej čas o tri stotinky, Brignoneová a Gutová-Behramiová sa však zaradili za Slovenku.

Grenierová tlak zvládla a jej premiérové pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári bolo hneď aj víťazným.

Kanaďanka zašla v oboch kolách najlepší čas.

"Nemám slov. Nemôžem tomu stále uveriť. Som taká šťastná, je to neskutočné. Pred druhým kolom som bola uvoľnená, cítila som sa normálne a riskovala som," povedala pre FIS 26-ročná Grenierová, ktorá bola vlani v obráku v Kranjskej Gore štvrtá.

Ďalší obrovský slalom absolvujú ženy v slovinskom stredisku v nedeľu (9.30/12.30).