Zjazd v Bormiu vyhral domáci Paris pred dvojicou Nórov

Zjazd Svetového pohára - Bormio - výsledky:

3.Kjetil JansrudNórsko+0,17
4.Beat FeuzŠvajčiarsko+0,31
5.Hannes ReicheltRakúsko+0,39
6.Matthias MayerRakúsko+0,61

BORMIO. Triumfom domáceho reprezentanta Dominika Parisa sa skončil štvrtkový zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov v talianskom Bormiu.

Na klasickej trati Stelvio s dĺžkou 3270 m Paris prefrčal cieľom o 4 stotiny sekundy skôr ako nórsky favorit Aksel Lund Svindal, ktorý už v tejto sezóne ovládol zjazdy v americkom Beaver Creeku a talianskej Val Gardene.

Na treťom mieste v Bormiu skončil ďalší Nór Kjetil Jansrud s odstupom 17 stotín sekundy. Aktuálny majster sveta zo St. Moritzu Švajčiar Beat Feuz bol štvrtý (+0,31), úradujúci olympijský víťaz zo Soči 2014 Rakúšan Matthias Mayer bol klasifikovaný šiesty (+0,61).

Preteky sa ešte neskončili, ale z celkového počtu 72 pretekárov na štarte už prešla cieľom elitná päťdesiatka. Šanca na zmenu výsledkov v najlepšej desiatke je teda minimálna.

Dvadsaťosemročný rodák z Merana Paris si pripísal deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére, ôsmy v najrýchlejšej disciplíne zjazde.

Strieborný medailista z MS 2013 v Schladmingu po druhý raz uspel v Bormiu, v roku 2012 si tam vybojoval premiérové víťazstvo v bojoch o krištáľové glóbusy.

"Nebola to zlá jazda z mojej strany, aj keď pár drobných chýb by sa tam našlo. Vďakabohu, cítil som sa veľmi dobre už od prvého tréningu a dokázal som to preniesť aj do pretekov," uviedol Dominik Paris.

Na čele celkového priebežného poradia Svetového pohára zostal obhajca veľkého glóbusu Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý vo štvrtok v Bormiu chýbal, keďže preferuje technické disciplíny.

Lídrom zjazdárskeho hodnotenia je naďalej Nór Svindal so zvýšeným náskokom 78 bodov pred Švajčiarom Beatom Feuzom. Ďalší Nór Jansrud na treťom mieste zaostáva o 131 bodov.