Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ženy ŠKP vyrukujú proti Olomoucu v Challenge Cupe s tajnou zbraňou

TASR|Publikované 4. jan 2007 o 12:48

Banská Bystrica 4. decembra (TASR) - V úvodnom zápase 3. kola Challenge Cupu pužijú hádzanárky ŠKP Banská Bystrica proti svojmu súperovi DHK Zora Olomouc ...

Banská Bystrica 4. decembra (TASR) - V úvodnom zápase 3. kola Challenge Cupu pužijú hádzanárky ŠKP Banská Bystrica proti svojmu súperovi DHK Zora Olomouc nadchádzajúcu sobotu od 18.00 v hale na Štiavničkách tajnú zbraň. Tréner Štefan Kelemen ju nechce konkretizovať, pretože sa pokúsi súpera dôverne známeho z dlhodobej súťaže WHIL dokonale zaskočiť.

"Nebudem konkretizovať, no už na finálovom turnaji Slovenského pohára sme ju uplatnili a osvedčila sa. Samozrejme, presne vieme, do čoho ideme. O sile súpera svedčí hlavne to, že sme na jeho pôde prehrali vo WHIL o osem gólov. Treba hrať proti nemu naozaj zodpovedne, pretože aj Challenge Cup nie je púha prechádzka. O jeho význame svedčí fakt, že sa do neho dostávajú štvrté tímy jednotlivých krajín a potom - je to európsky pohár, čo súťaži dodáva veľký význam."

Kormidelník ŠKP Štefan Kelemen prezrádza len zlomok taktiky. "Chceme hrať dôrazne, koncentrovane a vážiť si loptu, to znamená doťahovať útočnú fázu až do konca a z ruky ju rýchlo nedávať. V pohároch platí hlavne náskok, aký si doma vybudujete. Aký gólový odstup si pre pokoj duše vytvoriť je však ťažké upresniť. Niekedy stačia na postup aj dva góly, inokedy vypadnete pri priaznivejšom výsledku."

Olomoučanky majú jasnú silu hlavne na troch postoch. Š. Kelemen: "Ľavá spojka, pravé krídlo a skvelá brankárka Lenka Černá. Dlhá prestávka v lige nám nepomohla, stihli sme v nej Slovenský pohár s potešiteľným výsledkom proti Michalovciam, no s výbuchom za rôznych okolností proti Šali, na turnaji v Trenčíne som zasa skúšal všetky hráčky. Snažil som sa najmä opäť skoncentrovať obranu a vystužiť ju na takú mieru, k akej sme sa blížili pred prestávkou."

Kouč Olomoučaniek Lubomír Krejčíř vôbec nepreceňuje domáce víťazstvo z interligy o osem gólov. "Na jeseň to bolo úplne iné, bez pohárovej motivácie a možno nás súper aj trochu podcenil. Mierne favorizujem Banskobystričanky, no sľubujem, že im nič zadarmo nedáme."

Aj L. Krejčíř príliš taktické karty neodkrýva. "Keby sme niečo geniálne vymysleli, určite to pred zápasom nezverejníme. Oba tímy sa podrobne poznajú, ťažko niečím prekvapiť. Ak aj ŠKP má v talóne tajnú zbraň, nie je to nejaký zázračný prostriedok. Možno vyrukuje s agresívnejšou obranou, alebo osobkou. Chceme uhrať čo najlepší výsledok, určite sa pokúsime nezavrieť si postupové dvere pred odvetou. Okrem brankárky Lenky Černej nemá žiadna hráčka pohárové skusenosti, je to mladý tím, zbierajúci skúsenosti." dd

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.