Michalovce vyhrali prvý zápas sezóny, premenili obe jedenástky

Zápas Michalovce - Banská Bystrica. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|15. júl 2022 o 22:21 (aktualizované 15. júl 2022 o 22:47)

Góly: 54. Marcin (z 11 m), 88. Žofčák (z 11 m)

Michalovce: Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez - Begala, Kanu (60. Slebodník), Perez - Vico (84. Vaško) - Marcin (84. Magda), Da Silva, Jánošík (67. Žofčák)

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský - Ľupták, Willwéber - Faško (67. Slávik), Gašparovič (76. Franko), Polievka - Depetris

1168 divákov

/Súpisky a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v otváracom zápase nového ročníka Fortuna ligy nováčika Duklu Banská Bystrica 2:0.

Oba góly pritom padli z penalty, najprv sa v 54. minúte presadil Matúš Marcin strelou do stredu bránky, v 88. minúte uzavrel skóre kapitán Igor Žofčák.

Domáci boli aktívnejším a futbalovejším tímom, Duklu viackrát zachránil brankár Hruška. Niekoľko skvelých momentov predviedol Polievka, no bez väčšieho efektu. Postaral sa o jedinú strelu do priestoru michalovskej brány, raz opečiatkoval žrď.

Aj vďaka tomu odchádzali domov šťastnejší domáci fanúšikovia, v úvodom stretnutí 1. kola prišlo na tribúny 1168 divákov.

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Som spokojný s výsledkom, ale aj s tým, ako sme sa k nemu dopracovali. Bolo tam nasadenie, emócia. Teda to, čo sme chceli pred zápasom, aby sme strhli aj divákov, že ideme za víťazstvom, to sa aj udialo. To je môj najväčší poznatok z tohto zápasu.

Posily, teda noví hráči, ktorí nastúpili, podali dobrý výkon. Sme radi, že sme ich angažovali, a podľa mňa pôjdu ešte herne nahor. Góly boli síce z penált, ale donútili sme súpera k chybám, hlavne pri tej prvej jedenástke. Mali sme tam aj viacero nábehov, kolmých akcií, mohli sme dať gól z hry v prvom polčase, ale radi sme za výhru aj po góloch z penált."

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "V prvom polčase sme pôsobili zakríknuto, boli sme nervózni, strácali sme ľahké lopty, najmä v stredovej zóne a pri prechode do útoku. Súper mal potom z toho nejaké šance. V druhom polčase sme sa po inkasovanom góle zdvihli a predviedli sme hru, ktorou by sme sa mohli prezentovať. Z chalanov opadla nervozita.

Mali sme tam náznaky šancí, bohužiaľ sme nedali gól a prehrali sme. Bola tam aj žrď, ktorú nastrelil Robo Polievka, práve on potiahol viac našich akcií, mali sme tam viacero zaujímavých situácií, ale nevyťažili sme z nich gól. V mužstve máme skúsených hráčov, takže nemáme prečo byť zakríknutí a musíme hrať už od prvej minúty aktívne."