Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Budúci rok mu končí zmluva. Chára ubezpečuje, že v NHL nekončí

Zdeno Chára je oporou Bostonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 7. sep 2017 o 11:36

Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bostonu Bruins v základnej časti minulej sezóny.

BOSTON. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára chce pôsobiť v Bostone Bruins aj po vypršaní terajšieho kontraktu, ktorý má platnosť do 30. júna 2018.

V rozhovore pre portál sportsnet.ca zdôraznil, že nasledujúca sezóna určite nebude jeho posledná v zámorskej NHL.

"Hokej je hra, ktorú milujem, stále mi prináša veľkú radosť. Mám rád tréningy i to, že človek musí hokeju veľa obetovať. Chcem sa neustále zlepšovať a ak budem zdravý, chcem hrať tak dlho, ako sa bude dať. Dúfam, že sa mi budú vyhýbať zranenia a že dokážem podávať konzistentné výkony," povedal 40-ročný zadák, ktorý v uplynulej sezóne zaznamenal 10 gólov a 19 asistencií.

Bol najvyťaženejším hráčom Bruins v základnej časti s priemernou minutážou 23:20 na zápas. Mladí hokejisti berú kapitána Bostonu ako veľký vzor.

"Vždy sa teším na to, keď môžem vykorčuľovať na ľad, odovzdávať mladým svoje skúsenosti a zahrať si s nimi. Je to tak trochu učebný proces, pri ktorom sa však vytvárajú aj priateľstvá.

Vždy je dôležité mať k sebe úctu bez ohľadu na to, ktorý hráč odohral koľko zápasov v profilige. Je to hlavne o komunikácii, na ľade i mimo neho," dodal Chára.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.