Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Záujem o Michalovce Cup je veľký, môžu si vyberať aj Real Madrid

Mladíci z Realu Madrid s pohárom z Michaloviec. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 23. aug 2014 o 10:45

Futbalový turnaj Michalovce Cup vyhrali aj tento rok futbalisti Realu Madrid do 17 rokov.

MICHALOVCE. Mládežnícky futbalový turnaj hráčov do 17 rokov Michalovce Cup má za sebou piaty ročník. Jeden z hlavných organizátorov turnaja Marek Zahorčák netají spokojnosť s jeho úrovňou a už myslí na budúci ročník.

O účasť na turnaji má záujem viacero európskych tímov a organizátori si môžu vyberať.

Piaty ročník Michalovce Cupu vyvrcholil v piatok večer finálovým zápasom medzi mladíkmi Realu Madrid a Valencie. V španielskom finále uspeli hráči Realu, ktorí po triumfe 2:0 obhájili vlaňajšie prvenstvo.

Na derby s Barcelonou prišli diváci

Organizátorov potešila športová stránka turnaja, ale aj divácky záujem, ktorý bol najvýraznejší v stredajšom zápase medzi Realom Madrid a Barcelonou (2:2).

"Opäť sme posunuli úroveň turnaja o krok vyššie. Myslím si, že sme videli špičkový futbal, aký na Slovensku nevídame často. Mladí chlapci, ktorí sa na turnaji predstavili, ukázali veľký potenciál. Myslím si, že nielen o ocenených jednotlivcoch, ale aj o ostatných budeme v budúcnosti počuť," uviedol Marek Zahorčák, jeden z organizátorov turnaja.

Úroveň mládežníckeho turnaja na východe Slovenska sa zvyšuje každým rokom a v tomto trende by organizátori radi pokračovali aj v roku 2015.

Chcú aj Nemcov

"Pre nás je dôležité, že o rok chcú prísť všetky mužstvá, ktoré sa zúčastnili na tohtoročnom turnaji. Znamená to, že aj Barcelona a Real Madrid prisľúbili účasť v budúcom ročníku. Chceme turnaj obohatiť ešte o jeden nemecký veľkoklub, aby sme o rok mohli povedať, že 6. ročník bol najlepším," poznamenal Zahorčák.

Podľa jeho slov je aj medzi ďalšími európskymi mužstvami veľký záujem o účasť na turnaji. "My sme však limitovaní podmienkami a myslím si, že šesť tímov je vzhľadom na náš areál asi maximum. Zvažujeme však alternatívu, že by sme hrali ešte v inom meste a tým by sme turnaj rozšírili," prezradil Zahorčák pre TASR.

Je pravdepodobné, že pri veľkom záujme mužstiev o michalovský turnaj nebude možné vyhovieť všetkým. Pre organizátorov to však zároveň znamená, si mužstvá môžu vyberať sami. "Áno, momentálne sme v takej pozícii," dodal Zahorčák.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.