Žan Kranjec. (Autor: Gabriele Facciotti SITA/AP)

Líder celkového poradia Marcel Hirscher skončil na šiestom mieste.

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo) - Saalbach-Hinterglemm (Rak.) - streda:

5.Thomas FanaraFrancúzsko+0,72
6.Marcel HirscherRakúsko+0,77
22.Adam ŽampaSlovensko+4,57
38.Andreas ŽampaSlovensko+5,48 - v 1. kole, nepostúpil do 2. kola

SAALBACH-HINTERGLEMM. Slovinec Žan Kranjec sa stal víťazom stredajšieho obrovského slalomu mužov v rakúskom Saalbachu-Hinterglemme v rámci Svetového pohára 2018/2019 v zjazdovom lyžovaní.

Dvadsaťšesťročný Kranjec si pripísal premiérový triumf v pretekoch SP. Jeho doterajším maximom bola 3. priečka v minulosezónnom obrovskom slalome v talianskej Alta Badii.

Určite super 22. miesto. Som veľmi rád, že sa mi znovu podarilo bodovať v obrovskom slalome, aj keď som v 1. kole hneď na začiatku urobil chybu.

Adam Žampa

Druhé miesto obsadil Švajčiar Loic Meillard so stratou 19 stotín sekundy. Francúz Mathieu Faivre skončil na 3. mieste, keď za víťazom zaostal presne o pol sekundy.

Lídrovi celkového poradia SP domácemu Marcelovi Hirscherovi sa nedarilo, keď obsadil až 6. miesto a prvýkrát v aktuálnej sezóne chýbal v obrovskom slalome na stupňoch víťazov.

Dvadsaťosemročný Adam Žampa skončil v stredu na 22. priečke, keď mu po prvej jazde patrila 25. pozícia. Celkovo stratil Slovák na víťazného Kranjeca 4,57 s.

V aktuálnej sezóne predtým v obrovskom slalome bodoval vo francúzskom Val d'Isere (29. miesto) a v americkom Beever Creeku (19.). Iba v talianskej Alta Badii nedokončil preteky v najtechnickejšej disciplíne. V doterajšom jedinom slalome SP 2018/2019 vo fínskom Levi vypadol v 1. kole.

"Určite super 22. miesto. Som veľmi rád, že sa mi znovu podarilo bodovať v obrovskom slalome, aj keď som v 1. kole hneď na začiatku urobil chybu. Veľká škoda druhého kola, v prvej časti trate som zase chyboval a skoro som vypadol na vnútornej lyži. Myslím si, že spodok trate som mal veľmi dobrý. Treba si z toho zobrať príklad.

Super, že ďalšie body sú doma a postupne sa prepracovávam do najlepšej tridsiatky. Teraz ma ešte čaká slalomový tréning a v piatok druhý slalom sezóny. Verím, že v ňom pôjdem čo najlepšie. Počasie má byť hocijaké, má trochu snežiť. Ale sneh vyzerá perfektný, je ľadový a verím, že to využijem naplno," uviedol po pretekoch Adam Žampa pre agentúru SITA.

Mladší z bratskej dvojice Andreas Žampa skončil v stredu po prvej jazde na 38. priečke s mankom 5,48 s a do 2. kola sa neprebojoval.