Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Začal sa predaj lístkov na ME 2012, odštartoval ho Platini

SITA|Publikované 1. mar 2011 o 17:47

Slávnostnou ceremóniou vo Varšave za prítomnosti prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho sa v utorok začal predaj vstupeniek na majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré budú v dňoch 8. júna - 1. júla 2012.

VARŠAVA.

Platini osobne odovzdal prvé vstupenky šťastlivcom, ktoré uspeli v špeciálnej lotérii. Rovnaký slávnostný úvod predaja sa konal aj v ukrajinskej metropole Kyjeve. "Som uchvátený tým, koľko ľudí v Poľsku a na Ukrajine má hneď na začiatku záujem o lístky na tento európsky šampionát," komentoval Platini.

Úvodný priamy predaj prostredníctvom internetovej stránky uefa.com sa bude konať počas celého mesiaca marec a bude fungovať formou zadávania jednotlivých žiadostí. Poradie nebude pri aprílovej "lotérii" o lístky hrať žiadnu úlohu. Všetci záujemcovia budú mať v tom čase rovnakú šancu získať vstupenku bez ohľadu na čas a spôsob zadania svojej žiadosti.

Hneď v prvý deň zadávania rezervácií však padla internetová stránka UEFA a hovorca kontinentálneho šampionátu Juliusz Gluski prostredníctvom TVN24 apeloval na priaznivcov, aby s objednávkami vyčkali na pominutie prvotnej vlny.

Až 85% z celkového počtu 1,4 mil. lístkov bude dostupných pre fanúšikov prostredníctvom internetového portálu UEFA, národných federácií všetkých 16 účastníkov a tiež pre výhercov súťaží vyhlásených turnajovými sponzormi. Ceny lístkov sa pohybujú od 30 do 600 eur. Majstrovstvá Európy začnú 8. júna 2012 vo Varšave a vyvrcholia finálovým duelom 1. júla v Kyjeve.

Súvisiace články