Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Za Čerepovec bude chytať český brankár Štěpánek

Jakub Štěpánek (Autor: TASR)
TASR|14. máj 2013 o 10:40

Uplynulú sezónu odštartoval Štěpánek v petrohradskom SKA, ale neskôr ho vymenili do HC Lev Praha.

ČEREPOVEC. Vedenie účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Severstaľu Čerepovec sa dohodlo na dvojročnom kontrakte s českým brankárom Jakubom Štěpánkom. V mužstve nahradí Vasilija Košečkina, ktorý v novej sezóne bude stáť v bránke Metallurgu Magnitogorsk.

"Po odchode Košečkina, ktorému ďakujeme za jeho účinkovanie v našom tíme, sme veľmi pozorne skúmali súčasný brankársky trh," citoval klubový web generálneho manažéra Severstaľu Vladimira Sokolova.

"Voľných kvalitných brankárov s ruským pasom teraz jednoducho niet. Preto sme vyberali zo zahraničných brankárov tým viac, že stanovený limit herného času pre nich sa do novej sezóny zrušil."

V prospech angažovania Jakuba Štěpánka rozhodla skutočnosť, že už tri sezóny pôsobí v KHL.

"Aj keď pre rôzne príčiny sa mu posledný ročník príliš nevydaril, veríme v jeho profesionalizmus a silu. Dúfame, že účinkovanie v Severstali sa pre neho stane novou výzvou a znova potvrdí svoju vysokú brankársku úroveň," dodal Sokolov.

Uplynulú sezónu odštartoval Štěpánek v petrohradskom SKA, ale neskôr ho vymenili do HC Lev Praha. Jeho bilancia sa zastavila na 16 zápasoch, z nich šesť bolo víťazných a inkasoval 48 gólov.

SKA s právami na Červenku

SKA Petrohrad získal z HC Lev Praha práva na útočníka Romana Červenku. Klub uvoľnil tomu pražskému práva na obrancu Michala Jordána a Fína Teemu Ramstedta. Informuje o tom oficiálny web Kontinentálnej hokejovej ligy.

Petrohrad mal o Červenku záujem už dlhšiu dobu, vlani však nepochodil a nezískal práva na českého útočníka od Avangardu Omsk.

Červenka začal skrátenú sezónu v HC Lev Praha, ktorý ho napokon vykúpil z Avangardu. Následne putoval do Calgary, kde v 39 stretnutiach NHL nazbieral 17 bodov (9+8). Po ročníku mu vypršala s Flames zmluva a Petrohrad vstupuje do hry o jeho služby.

Ramstedt sa stal tretím Fínom v kádri HC Lev, Pražania majú navyše aj štyroch Švédov. Odchovanec IFK Helsinki v 23 stretnutiach KHL za Petrohrad si pripísal 9 bodov.

Súvisiace články