Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Spraví z outsidera favorita? Arizona má nového prezidenta s veľkými plánmi

Taylor Hall z Arizony. (Autor: TASR)
SITA|9. jún 2020 o 10:22

Klub zatiaľ nemá ani svoj stály štadión.

GLENDALE. Xavier Gutierrez sa stal prvým prezidentom tímu NHL s latinskoamerickým pôvodom.

Do najvyššej klubovej funkcie ho vymenovali v tíme Arizona Coyotes. Nahradil Ahrona Cohena, ktorý v arizonskom klube pôsobil od roku 2017 ako generálny riaditeľ aj prezident.

"Je to skvelý človek, neuveriteľný vodca, ktorý má za sebou veľmi úspešnú obchodnú kariéru. Vkladám do neho dôveru a dúfam, že nám pomôže stať sa svetovou organizáciou na ľade aj mimo neho," povedal o Gutierrezovi Alex Meruelo, hlavný akcionár Coyotes.

Chce rozšíriť základňu fanúšikov

Gutierrez má viac ako 20-ročné skúsenosti ako obchodný manažér a investor so špecializáciou na správu investícií, podnikovú stratégiu a rozvoj podnikania.

Pred príchodom do tímu Arizona Coyotes pôsobil ako výkonný riaditeľ v Clearlake Capital Group so sídlom v južnej Kalifornii.

"Spoločne s pánom Meruelom zdieľame presvedčivú víziu spoločného napredovania. Obaja chceme víťaziť na ľade ako aj v obchodnej politike mimo neho. Chceme vybudovať špičkovú organizáciu s elitnými hráčmi a najlepším manažérskym tímom," odvážne skonštatoval Gutierrez.

Medzi jeho hlavné priority do najbližších rokov patria rozšírenie fanúšikovskej základne a nájdenie stáleho domova pre klub.

Mužstvo dočasne hrávalo v Gila River Arene, ale mesto Glendale rozhodlo o ukončení 15-ročnej nájomnej zmluvy za 225 miliónov dolárov.

Nechcú opustiť Arizonu

Jednou z možností je pokračovanie na tomto mieste, ale Meruelo zvažuje aj ponuky z východnej strany oblasti mesta Phoenix, kde žije väčšina obyvateľov.

"Som nový a momentálne zvažujem rôzne ponuky. Chceme nájsť správne riešenie pre tím, fanúšikov aj celú našu hokejovú komunitu," podotkol Gutierrez. "Naším cieľom je vyriešiť túto situáciu do konca tohto roka. Určite nechceme opustiť Arizonu," zdôraznil Meruelo.

Arizona Coyotes dlhodobo patrí medzi najslabšie tímy NHL. V predčasne ukončenej základnej časti 2019/2020 skončilo mužstvo na 11. priečke Západnej konferencie a piatej v Pacifickej divízii.

Napokon si "kojoti" tesne vybojovali účasť v špeciálnom formáte play off s 24 tímami, kde bude v predkole ich súperom tím Nashville Predators. V sérii hranej na tri víťazné zápasy sa bude bojovať o účasť v 1. kole vyraďovacej časti.

Súvisiace články