Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Chce zmenu. Messi vraj volal bývalému spoluhráčovi, aby šiel trénovať Barcelonu

Xavi Hernandez. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. jún 2020 o 10:56

Jeho príchod je v lete neistý.

BRATISLAVA. Španielsky veľkoklub FC Barcelona možno už v blízkej budúcnosti čaká výmena trénera, ale legendárny Xavi Hernández si na vratkú stoličku zatiaľ nesadne.

V posledných dňoch vyplávali na povrch nie dobré vzťahy aktuálneho trénera FC Barcelona Quiqueho Setiéna s niektorými hráčmi, najmä tými, čo majú v kabíne hlavné slovo na čele s kapitánom Lionelom Messim.

A práve títo hráči sa mali telefonicky ozvať jednému z protagonistov nedávnej úspešnej éry Kataláncov Xavimu.

Osemnásobný španielsky šampión a štvornásobný víťaz Ligy majstrov s tímom FC Barcelona sa vyjadril, že by to bola pre neho veľká česť a dokonca splnenie najväčšieho sna.

Momentálne to však zrejme nebude možné.

Xavi si údajne nerozumie so súčasným prezidentom FCB Josepom Mariom Bartomeuom a, navyše, stále ako tréner pôsobí v katarskom tíme Al Sadd, kde v rokoch 2015 - 2018 končil svoju hráčsku kariéru.

"Jeho príchod toto leto ešte nie je v pláne. Bartomeu mal vziať Xaviho už po prepustení trénera Ernesta Valverdeho, ale to sa nepodarilo. V roku 2021 budú v klube voľby prezidenta a ak sa Víctorovi Fontovi podarí zdolať Bartomeua, mohlo by to znamenať príchod Xaviho," hodnotí španielsky denník Marca.

"Teraz ešte má tento náš niekdajší skvelý futbalista povinnosti v Katare, kde sa koncom júla začne ligová súťaž a tiež bude so svojím tímom v hre v Ázijskej lige majstrov. A patrilo by sa dokončiť prácu," dodala Marca.

Rovnaký zdroj obozretne pripomína, že súčasné trenice medzi trénerom a hráčmi v klube úradujúceho španielskeho majstra a pár ďalších zlých výsledkov môžu spôsobiť, že veci sa urýchlia.

A majster sveta z roku 2010 Xavi by sa predsa len mohol objaviť v Barcelone už toto leto.

Súvisiace články