Wolfsburg prehral doma, Pekarík hral 46 minút

TASR|13. dec 2009 o 17:52

Futbalisti FSV Mainz 05 so slovenským reprezentantom Miroslavom Karhanom v základnej zostave doma remizovali s trápiacim sa Sttugartom.

BERLÍN. Futbalisti FSV Mainz 05 so slovenským reprezentantom Miroslavom Karhanom v základnej zostave doma remizovali s trápiacim sa Stuttgartom 1:1. Domáci od 11. minúty prehrávali, vyrovnať sa im podarilo až vďaka jedenástke tesne pred koncom zápasu. Karhan v tom čase už na ihrisku nebol, tréner ho vystriedal v 82. minúte.

Na vyrovnávajúcom góle domácich mal významný podiel brankár Stuttgartu Jens Lehmann. Ten tri minúty pred koncom riadneho hracieho času zastavil strelu a následne bez zjavného dôvodu postrčil domáceho útočníka Aristida Banceho. Za tento čin dostal červenú kartu a následnú penaltu premenil Eugen Polanski.

Futbalisti majstrovského VfL Wolfsburg prehrali s Borussiou Dortmund v 16. kole nemeckej bundesligy 1:3. Slovenský reprezentant Peter Pekarík sa v drese zdolaných dostal na trávnik na konci prvého polčasu.

Domáci nezačali proti Borussii Dortmund dobre. Už v 10. minúte prehrávali 0:2, v 44., keď na trávnik vybehol Pekarík, svietilo na ukazovateli skóre už 0:3. V druhom polčase sa domácim podarilo už len znížiť kanonierom Grafitem na konečných 1:3.