Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Wimbledon: Rozhodkyňa oddialila podanie si rúk

SITA|Publikované 28. jún 2007 o 18:10

WIMBLEDON 28. júna (SITA, AP) - Kuriózna a zároveň kontroverzná situácia sprevádzala záver stretnutia 2. kola dvojhry žien vo Wimbledone medzi dvojnásobnou šampiónkou Serenou Williamsovou a Austrálčankou ...

WIMBLEDON 28. júna (SITA, AP) - Kuriózna a zároveň kontroverzná situácia sprevádzala záver stretnutia 2. kola dvojhry žien vo Wimbledone medzi dvojnásobnou šampiónkou Serenou Williamsovou a Austrálčankou Aliciou Molikovou (7:6 /4/, 6:3) na dvorci č. 1 v All England Lawn Tennis and Croquet Clube v britskej metropole. Pri mečbale favorizovanej Američanky zahrala súperka loptičku, ktorá bola čiarovým rozhodcom označená ako "aut", ale ani jedna z tenistiek toto hlásenie nepočula. Výmena pokračovala ešte troma údermi a po úspešnom forhendovom voleji bývalej svetovej jednotky obe hráčky zamierili k sieti.

Podanie rúk však prekazila renomovaná rozhodkyňa na umpire Sandra de Jenkenová (nedávno bola hlavným arbitrom finále dvojhry mužov na Roland Garros medzi Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom), ktorá Molikovú v diskrétnom rozhovore upozornila, že má právo prípadne zvrátiť vývoj vyžiadaním si kontroly miesta dopadu loptičky kamerovým systémom "jastrabie oko". Dvadsaťšesťročná rodáčka z Adelaide, v minulosti 8. v rebríčku WTA Tour (momentálne až 75. priečka) to urobila a výsledkom bolo potvrdenie netrafenia dvorca, takže sa v podstate nič nestalo.

"Bolo to zvláštne. Neviem, či rozhodcovia majú v príručke aj to, aby niekomu radili využiť jastrabie oko," podotkla Williamsová, ale nič nenamietala voči tomu, že De Jenkenová si počínala v súlade s pravidlami. "Dejú sa nám tu záhadné veci. Toto bolo strašné. Ak mám byť úprimný, vyvolalo to vo mne pocit, že podaktorí rozhodcovia by sa mali stať neželanými osobami," neodpustil si štipľavý komentár Serenin otec Richard.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články