Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Weiss sa nebude v Kajrate Almaty držať nasilu

Vladimír Weiss. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 10. nov 2014 o 18:57

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie vybojoval s Almaty v kazašskej lige tretiu priečku.

ALMATY. Futbalisti Kajratu Almaty pod vedením bývalého trénera slovenskej reprezentácie Vladimíra Weissa ešte v októbri reálne siahali po kazašskom titule 2014 (systém jar - jeseň), napokon skončili až na tretej priečke v tabuľke.

V záverečnom kole v nedeľu doma podľahli už istému majstrovi FC Astana 2:3, prostredníctvom série troch triumfov ich predstihol aj FC Aktobe a Weiss nevylúčil odchod, hoci má zmluvu ešte na rok.

O spolupráci rozhodne vedenie

"Sú veci, nad ktorými radno podumať. Ťažko teraz povedať, či zostanem. Neviem... Treba vnímať aj medziľudské väzby. Človek každý deň uvažuje, ako prospieť tímu. Žiada sa robiť správne uzávery."

"Uvidíme, ako dopadne debata s vedením. Nechystám sa zubami-nechtami držať vo funkcii. Ak si to funkcionári budú želať, odídem. Keď budú chcieť pokračovať v spolupráci, rozoberieme si to," citoval päťdesiatnika Weissa web Vesti.

Tréner verí, že titul klub získa

Kajrat v záverečných štyroch ligových zápasoch utrpel tri prehry.

"Škoda, že koniec sezóny nám nevyšiel, mali sme solídne vyhliadky na titul. V mužstve sa však udiali veľké zmeny a mali dopad na psychiku hráčov i moju. Sú veci, o ktorých sa nedá hovoriť. V závere súťažného ročníka sa však vyskytli problémy. V ostatnom období to bolo neľahké, pretože každý má jednu dušu, hlavu, srdce. Toto mužstvo však bolo bez Weissa aj s ním a bude i po ňom. Nastane čas, keď sa Kajrat stane šampiónom," vyhlásil Weiss.

Kajrat vlani skončil v lige takisto na tretej priečke, predtým po opätovnom postupe z druhej najvyššej súťaže bol v sezónach 2010 - 2012 postupne desiaty, jedenásty a znova desiaty.

V zbierke má tituly z rokov 1992 a 2004. Weiss je na jeho lavičke od novembra 2012. "Weissovci" sa 22. novembra stretnú so spomenutým Aktobe vo finále národného pohára.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.