Weiss prijme akékoľvek rozhodnutie, Fodrek už hráčom Saturnu

SITA|17. júl 2006 o 11:26

MOSKVA 17. júla (SITA) - Slovenský futbalista Branislav Fodrek sa stal definitívne hráčom Saturnu Moskovská oblasť. Príchod dvadsaťpäťročného stredopoliara z Artmedie Bratislava do Ruska dotiahli zástupcovia ...

MOSKVA 17. júla (SITA) - Slovenský futbalista Branislav Fodrek sa stal definitívne hráčom Saturnu Moskovská oblasť. Príchod dvadsaťpäťročného stredopoliara z Artmedie Bratislava do Ruska dotiahli zástupcovia oboch klubov v priebehu soboty. O transfere sa rokovalo už dlhšiu dobu. Fodrek by mal v Saturne zotrvať do 31. decembra 2006. Za sebou má už aj premiéru v najvyššej ruskej súťaži, ktorá však zverencom trénerského dua Vladimír Weiss, Michal Hipp v nedeľu veľmi nevyšla, keď podľahli Spartaku Naľčik vysoko 1:4. Saturn ešte po polčase viedol 1:0, v druhej štyridsaťpäťminútovke sa však jeho obrana rozpadla a brankár Kinský vyťahoval zo siete štyri lopty. Hostia vyrovnali v 47. min Koncedalovom a potom im vyšiel najmä záver zápasu, keď v posledných 10 minútach pridali do brány za rozhodenou obranou domácich ďalšie tri góly. Zo Slovákov odohrali Fodrek, Martin Petráš a Ján Ďurica celý zápas, Branislav Obžera prišiel na ihrisko v 71. min. Saturn Moskovská oblasť sa v súčasnosti pohybuje v druhej polovici tabuľky ruskej ligy, keď má z 11 zápasov bilanciu 2 výhry, 7 remíz a 2 prehry. V najvyššej súťaži nevyhral už štyri zápasy, naposledy sa z plného bodového zisku tešil ešte pred letnou prestávkou 6. mája. "Je mi veľmi smutno. Som pripravený prijať každé riešenie vedenia klubu. Po inkasovanom góle sa hráči psychicky zlomili, urobili veľmi veľa individuálnych chýb. Máme perspektívny tím. Je v ňom veľa dobrých hráčov, dostáva sa nám fantastickej podpory. Zatiaľ nám ale nič nevychádza," povedal po zápase tréner Vladimír Weiss, ktorý je pripravený na všetky eventuality ohľadom jeho ďalšej budúcnosti v Saturne. Vedeniu klubu vyslovil vďaku za všetko, čo pre neho i pre tím urobilo.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Weiss prijme akékoľvek rozhodnutie, Fodrek už hráčom Saturnu