Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vyzývací pohár - Ženy ŠKP Bratislava do štvrťfinále

SITA|Publikované 16. feb 2008 o 15:29

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava si vybojovali postup do štvrťfinále Vyzývacieho pohára 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka využili dobrú východiskovú pozíciu, ktorú ...

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - Hádzanárky ŠKP Bratislava si vybojovali postup do štvrťfinále Vyzývacieho pohára 2007/2008. Zverenky trénera Štefana Katušáka využili dobrú východiskovú pozíciu, ktorú si vytvorili minulý týždeň v Srbsku tesnou prehrou 21:22, a v sobotňajšej osemfinálovej odvete zdolali v športovej hale na Pasienkoch družstvo ŽRK Kikinda o päť gólov 23:18 (11:8). Bratislavčanky spoznajú svojho súpera medzi osmičkou najlepších tímov Vyzývacieho pohára v utorok 19. februára na žrebe vo viedenskom sídle EHF.

Výsledok - sobota - Vyzývací pohár žien - osemfinále - odveta:

ŠKP Bratislava (SR) - ŽRK Kikinda (Srb.) 23:18 (11:8) - prvý zápas 21:22, do štvrťfinále postupuje ŠKP Bratislava

Zostava a góly ŠKP: Vaverková, Sůkalová - Kusendová, M. Školková 2, Cicmanová, Beňušková 6/2, Porubská 6/1, Globanová 4, Súkenníková 4, Štetáková 1, Madarová, Z. Janšáková, H. Janšáková, Bachratá

Najviac gólov za Kikindu: T. Miškovičová 7/4, Števinová 5/1, Aleksičová a Rajovičová po 2

pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Mitrunenová a Sundell (obaja Fín.), 500 divákov

Úvodný gól duelu síce strelila hráčka Kikindy Aleksičová, ale srbské družstvo potom v prvom polčase už len doťahovalo náskok súpera. Domáce vyhrávali 4:2 a 5:3, no hostky po štvrťhodine hry vyrovnali na 5:5. Záver prvého dejstva zvládli lepšie hádzanárky ŠKP, ktoré sa v 27. min prvýkrát odpútali na rozdiel štyroch gólov (11:7). Súper stihol do polčasovej prestávky skorigovať na 8:11. Po zmene strán stačilo domácim šesť minút, aby svoj náskok zdvojnásobili (14:8). Šesťgólovým rozdielom vyhrávali ešte aj v 47. min (19:13). Hostky potom znížili náskok ŠKP na štyri góly, ale viac sa už dotiahnuť nedokázali. V závere Bratislavčanky s prehľadom víťazstvo a postup do štvrťfinále ustrážili.