Arsenal v šlágri vyradil Liverpool, Rodákovi nevyšiel návrat do bránky Fulhamu

Marek Rodák v drese Fulham FC.
Marek Rodák v drese Fulham FC. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. okt 2020 o 20:37

Slovák dostal tri góly.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho Arsenalu postúpili do štvrťfinále anglického Ligového pohára.

Vo štvrtkovom zápase 4. kola zdolali domáci Liverpool FC 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa zápas skončil v riadnom hracom čase 0:0.

Liverpool sa dostal v rozstrele do výhody v tretej sérii, keď zaváhal Mohamed Elneny, ale vzápätí nepremenil svoj pokus Divock Origi.

V šiestej sérii nedal Harry Wilson a Joseph Willock následne poslal Arsenal do ďalšej fázy.

Nedarilo sa hráčom Fulhamu v bránke so slovenským gólmanom Marekom Rodákom, nováčik Premier League prehral na ihrisku domáceho Brentfordu 0:3.

Zaujímavosťou je, že oba tímy sa stretli aj v nedávnej baráži o postup do Premier League, na štadióne vo Wembley vyhral Fulham 2:1 po predĺžení.

Rodák sa do bránky vrátil po tom, čo počas víkendu dostal v lige prednosť Francúz Alphonse Areola.

Do štvrťfinále sa neprebojovala ani domáca Aston Villa, ktorá podľahla druholigovému Stoke City 0:1. Už v prvom polčase rozhodol o postupe hostí Sam Vokes.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Arsenal v šlágri vyradil Liverpool, Rodákovi nevyšiel návrat do bránky Fulhamu