Štvrťfinálové dvojice sú známe, za Kanadu opäť skóroval mladý talent

Kent Johnson (číslo 13) a Connor Bedard sa tešia z gólu na MS hráčov do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. aug 2022 o 07:30

Vyraďovacia fáza už bude bez Slovenska.

EDMONTON. Kanadskí hokejisti zvíťazili v záverečnom zápase A-skupiny na MS hráčov do 20 rokov a s plným počtom bodov postúpili do štvrťfinále.

V noci na utorok zdolali v priamom súboji o prvé miesto Fínsko bez väčších problémov 6:3. V boji o postup medzi najlepšiu štvoricu ich čaká Švajčiarsko.

Kanaďania už v 18. minúte po góle talentovaného Connora Bedarda viedli 3:0 a po dvoch tretinách bol dokonca ich náskok už štvorgólový.

Fíni síce dvoma gólmi zdramatizovali stretnutie, ale za stavu 5:3 spečatil výhru Kanady gólom do prázdnej bránky útočník William Dufour.

V záverečnom zápase B-skupiny vyhrali Švédi nad Nemeckom 4:2 a podľa očakávaní postúpili z druhého miesta. Vo štvrťfinále ich čaká Lotyšsko, ktoré po historickej výhre nad Česko vyradilo z hry mužstva Slovenska.

Ďalšie dve dvojice tvoria Fínsko - Nemecko a USA - Česko.

MS v hokeji hráčov do 20 rokov 2022:

A-skupina:

Kanada - Fínsko 6:3 (3:1, 2:0, 1:2)

Góly: 7. Othmann (Zellweger, Bedard), 13. Foerster (Greig, Seeley), 18. Bedard (McTavish, Cormier), 21. Greig (Roy, Zellweger), 37. McTavish (Zellweger, Johnson), 59. Dufour (Ostapchuk, McTavish) - 20. Helenius (Väisänen, Liukas), 44. Kemell (Niemelä, Räty), 57. Järventie (Kemell, Heimosalmi)

B-skupina:

Švédsko - Nemecko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Olausson (Andrae, Lekkerimäki), 13. Ljungman (Olsson, Lysell), 14. Magnusson (Andrae, Grans), 46. Ljungman (Niederbach, Lekkerimäki) - 4. Rossmy (Dziambor, Schweiger), 60. Münzenberger (Leonhardt)