Zápas Košice - Slovan.
Zápas Košice - Slovan. (Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|26. dec 2019 o 21:54

Išlo o najvyššie víťazstvo Zvolenčanov v ročníku.

BRATISLAVA. Hráči HC Košice zvíťazili vo štvrtok v šlágri 34. kola najvyššej slovenskej súťaže nad bratislavským Slovanom tesne 2:1.

Zverenci Petra Draisaitla si pripísali na konto už jedenáste víťazstvo po sebe a svoj náskok na čele ligovej tabuľky zvýšili už na sedem bodov. Na vedúci gól Filipa Vrábeľa síce odpovedal v ôsmej minúte Šimon Petráš, ale v 46. min rozhodol o osude stretnutia Jakub Suja.

Slovanistom nepomohla ani záverečná hra bez brankára a na rozdiel od úvodného kola si z východu republiky neodnášajú ani bod.

Zaváhanie Slovana využila Banská Bystrica, ktorá sa triumfom na ľade MAC Budapešť 5:2 bodovo dotiahla na niekdajšieho účastníka KHL.

Výhru Banskobystričanov režíroval fínsky hokejista Joona Jääskeläinen, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral. Dvadsaťtriročný rodák z mesta Imatra potvrdil pozíciu najlepšieho strelca tímu a momentálne má na konte 18 presných zásahov.

Banská Bystrica vďaka triumfu v maďarskej metropole zároveň zvýšila náskok pred štvrtým Trenčínom. Ten totiž prehral v Liptovskom Mikuláši 2:4 a prišiel o päťzápasovú víťaznú sériu.

Trenčania v zápase dvakrát viedli, ale v druhej polovici stretnutia domáci otočili skóre stretnutia. Na troch zo štyroch gólov mal podiel útočník Maroš Piatka, víťazný gól v 54. min zaznamenal obranca Filip Mezovský.

Svoje najvyššie víťazstvo v tomto ligovom ročníku dosiahli hráči Zvolena, ktorí zdolali Nové Zámky 6:0. Už v tretej minúte otvoril skóre vo vlastnom oslabení Allan McPherson a veľmi dobre sa uviedla aj americká posila Michael Parks.

Rodák zo St. Louis vo svojom druhom vystúpení za Zvolen strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Zaujímavosťou je, že zverenci Andreja Podkonického zdolali hráčov Nových Zámkov piatykrát po sebe.

Zlepšujúcu sa formu potvrdila Nitra, ktorá na domácom ľade bodovala už v ôsmom ligovom stretnutí po sebe. Detvu zdolala 5:1, pričom najväčšiu zásluhu na tom mal autor dvoch gólov Kenney Morrison.

Výhodu domáceho ľadu využil aj maďarský Miškovec, ktorý prvýkrát v sezóne zdolal Poprad. "Kamzíci" prehrali 2:3 a pred svojim štvrtkovým súperom majú v tabuľke náskok už len jediného bodu.

HC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen 0:6 (0:1, 0:5, 0:0)

Góly: 3. McPherson (Švarný), 23. Mráz (Marcinek), 26. Parks (Trotter), 28. Štrauch (Parks, Betker), 32. Parks (Trotter), 39. Špirko (McPherson).

Rozhodovali: Goga, Krajčík - Tvrdoň, Valo,

vylúčení: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 1532 divákov.

Nové Zámky: Pavlas (32. Kristín) - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš - Pospíšil, Fábry, Stupka - Bajtek, Holovič, Jurík - Števuliak, Hruška, Rogoň - Andrisík, Jaša, Jurák

Zvolen: Tomek - Švarný, Corrin, Maier, Betker, Tomko, Drgoň, Meliško -Parks, Trotter, Tibenský - Kelemen, Špirko, McPherson - Štrauch, Mráz, Marcinek - Chlepčok, Halama, Petráš

Hlasy trénerov:

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Ťažko sa mi to hodnotí, aj keď si myslím, že herne sme neboli horším tímom. Hostia nám dali lekciu z efektivity a z premieňania šancí. Dnes sme nemali ani šťastie. Vážim si, že mužstvo chcelo s výsledkom ešte v tretej tretine niečo urobiť, aj pre fanúšikov. Tí nás skutočne povzbudzovali."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Som rád, že sme tento zápas zvládli a že sme vyhrali. Mužstvo podalo výborný výkon podporený výborným brankárom. Nové Zámky mali v prvej tretine veľké šance, tam nás brankár dobre podržal. Hokej je o góloch a dnes sme ich dali viac my.

Nové Zámky boli v prvej tretine lepšie, my sme potom dali v oslabení gól, to zlomilo súperov tlak. V druhej tretine nám to tam napadalo, konečne nám fungovala presilovka. V tretej tretine sme opäť trochu poľavili, náš brankár musel chytiť niekoľko vyložených šancí a som rád, že sme to dnes zvládli. Ďakujem celému tímu za výborný výkon."

MAC Újbuda - HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Góly: 19. Terbócs (K. Nagy, Fejes), 58. Fejes (Bodó, Terbócs) - 4. Jääskeläinen (Hohmann, Southorn), 5. Gabor, 16. Mlynarovič (Šille, Nemčík), 17. Hohmann (Jääskeläinen, Mihálik), 25. Jääskeläinen (Hohmann, Hickmott).

Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Šoltés, Rojík,

vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Bl. Orbán (MAC) 10 min., presilovky a oslabenia: 0:1, 530 divákov.

MAC Újbuda: Halász - Pozsgai, McNally, Bl. Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár - Sofron, Stretch, Klempa - Bodó, Langkow, Br. Orbán - Terbócs, Pitt, K. Nagy - Szigeti, Majoross, Kreisz - Pápa

Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Petrinec - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Lamper, Bubela, Bartánus - Fafrák, Mlynarovič, Šille - Mesaroš, Gabor, Kabáč - Sojka

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Kriška (Kurali, Kramár), 34. Piatka, 54. Ri. Huna (Mezovský, Droppa), 60. Petran (Piatka, Sukeľ) - 5. Valach (Štach, Bartovič), 26. Bezúch.

Rozhodovali: Snášel, Juhász - Durmis, Soltész,

vylúčení: 8:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1850 divákov.

Liptovský Mikuláš: Zalivin - Kramár, Kurali, Petran, Nemec, Mezovský, Roman, Smutný, Droppa - Sukeľ, Piatka, Kriška - Vybíral, Oško, Ru. Huna - Ri. Huna, Ró. Huna, Surový - Lištiak, Uhrík, Haluška

Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Dúžek, Maniaček - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Valach, Bartovič - Lapšanský, Balán, Sojčík - Deneš, Hlinka, Chromiak

HK Nitra - HC 07 WPC Detva 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 6. Morrison (Yellow Horn, Kerbashian), 30. Buček (Versteeg, Fominych), 33. Kerbashian (Yellow Horn, Kubka), 36. Morrison (Yellow Horn, Scheidl), 49. Koyš (Korím, Fominych) - 32. Král (Ščurko, Podešva).

Rozhodovali: Müllner, Nagy (Maď.) - Jedlička, Kis-Király (Maď.)

vylúčení: 0:4 na 2 min., navyše Jendroľ (Detva) 5+DKZ za napadnutie hlavy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3188 divákov.

Nitra: Hanuljak - Morrison, Mezei, M. Versteeg, Pupák, Kubka, S. Rácz, Korím, A. Sloboda - Yellow Horn, Kerbashian, Blackwater - Scheidl, Kollár, Buček - Koyš, Lušňák, Fominych - Hrušík, Hvizdoš, Tábi

Detva: Petrík - Andersons, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - J. Sýkora, Zuzin, Žilka - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Ľupták, V. Fekiač, Čenka - Čacho

Marián Bažány, tréner Nitry: "Som veľmi spokojný s naším prístupom, keď sme od začiatku dominovali a zaslúžene vyhrali. Prvá tretina sa skončila 1:0, no už v tejto tretine sme mohli zápas rozhodnúť.

Bol to veľmi zodpovedný výkon celého mužstva. Detvu sme k ničomu nepúšťali. V tretej tretine si hostia vypracovali nejaké šance, ale myslím si, že z celkového hľadiska sme mali výborný pohyb a Detvu sme prekorčuľovali."

Josef Turek, tréner Detvy: "Pohybovo sme to boli my po zlých zápasoch, ktoré sme odohrali. Rozhodli presilové hry, ktoré sme Nitre ponúkli a tá ich využila. Nepremenili sme niekoľko situácií 2 na 1, keď nás brankár Nitry vychytal do prázdnej brány, a preto sme prehrali."

HC Košice - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Vrábeľ (Jokeľ, Zeleňák), 46. Suja (Majdan, Zeleňák) - 8. Petráš (Žitný).

Rozhodovali: D. Konc, Štefik - J. Konc ml., D. Konc ml.

vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov (vypredané).

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Koch, Slovák, Zeleňák, Růžička, Repe - Majdan, Skokan, Haščák - Květoň, Suja, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Vrábeľ, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Habal - Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Hudec, Demo - Puliš, Zigo, Abdul - Žitný, Viedenský, Petráš - Kukumberg, Kytnár, Kormúth - Bondra, Urbánek, Sloboda

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Náš najväčší problém bol prechod stredným pásmom. Mali sme veľké problémy tvoriť ofenzívu, veľa pukov sa otáčalo proti nám, a aj preto sme museli brániť viac než sme zvyknutí.

Slovan má svoju kvalitu, aj dnes ju ukázal. Náš brankár Košarišťan dnes pochytal mnoho veľkých šancí Slovana. Je to výhra vôle a charakteru, pretože sme museli veľa pracovať najmä v defenzíve."

Roman Stantien, tréner HC Slovan Bratislava: "Ja to nemienim hodnotiť. Je to zápas čo zápas čo sa nám toto stáva. Nebudem komentovať to, čo som videl v závere zápasu."

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen vysokým triumfom prelomil sériu prehier, Košice v šlágri zdolali Slovan