Momentka zo zápasu Srbsko - Česko na ME vo volejbale mužov 2019.
Momentka zo zápasu Srbsko - Česko na ME vo volejbale mužov 2019. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2019 o 23:04

Belgicko vyhrávalo už 2:1 na sety.

BRATISLAVA. Volejbalisti Nemecka sa stali prvými štvrťfinalistami majstrovstiev Európy. V Apeldoorne vyradili v sobotu domácich Holanďanov 3:1 na sety.

Poliaci zdolali Španielov 3:0.

V Ľubľane prešli Rusi hladko 3:0 cez Grékov. Slovinci využili výhodu domáceho prostredia a vyradili Bulharov, keď neuspeli iba v prvom sete.

Francúzi na domácej palubovke v Nantes nemali problémy s Fínmi a postúpili bez straty setu. V Antverpách Česi potrápili Srbov najmä v prvom sete, no napokon prehrali 0:3.

V najväčšej dráme osemfinálového programu domáci Belgičania nestačili na Ukrajincov 2:3 napriek tomu, že viedli 2:1.

ME vo volejbale mužov 2019 - osemfinále

/Apeldoorn/

Holandsko - Nemecko 1:3 (-17, -22, 30, -23)

Poľsko - Španielsko 3:0 (18, 13, 16)

/Ľubľana/

Rusko - Grécko 3:0 (16, 15, 16)

Slovinsko - Bulharsko 3:1 (-25, 17, 16, 17)

/Antverpy/

Srbsko - Česko 3:0 (29, 21, 18)

Belgicko - Ukrajina 2:3 (-22, 21, 14, -18, -10)

/Nantes/

Francúzsko - Fínsko 3:0 (16, 23, 21)

Domov»Halové športy»Volejbal»Českí volejbalisti nezískali v osemfinále ME ani set, Belgičania po dráme vypadli