Rakúsko bez zlata, Grécko s nečakaným striebrom. Pozrite si medailovú bilanciu

Mikaela Shiffrinová so striebornou medailou na MS v zjazdovom lyžovaní 2023.
Mikaela Shiffrinová so striebornou medailou na MS v zjazdovom lyžovaní 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. feb 2023 o 17:00

Kto získal medaily na MS v zjazdovom lyžovaní 2023?

COURCHEVEL, MÉRIBEL. Najúspešnejšou krajinou na 47. majstrovstvách sveta v lyžovaní sa stalo Švajčiarsko.

Jeho reprezentanti získali v strediskách Courchevel a Méribel trikrát zlato zásluhou víťazstva Marca Odermatta v zjazde a obrovskom slalome a triumfu Jasmine Fluryovej v zjazde žien. Helvéti pridali aj tri striebra a jeden bronz.

Podľa celkového počtu získaných medailí boli najúspešnejší Nóri, ktorí nazbierali vo Francúzsku až deväť cenných kovov (2-3-4).

Švajčiari vybojovali sedem medailí (3-3-1), rovnako ako Rakúšania (0-3-4), ktorí však prvýkrát od MS 1987 v Crans Montane zostali bez kovu najcennejšieho lesku.

Poslednú šancu na zisk titulu nevyužil v nedeľu Manuel Feller, ktorý viedol po 1. kole slalomu, no po druhom sa prepadol až na siedmu priečku.

Po štyri medaily ukoristili na šampionáte USA (2-2-0), Taliansko (2-1-1) a Kanada (2-0-2), dve získali domáci Francúzi a Nemci (1-0-1), historicky prvú medailu pre Grécko (0-1-0) vybojoval v slalome AJ Ginnis.

Slovensko zostalo na MS 2023 bez cenného kovu.

pozn.: v super-G žien udelili dve bronzové medaily

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Rakúsko bez zlata, Grécko s nečakaným striebrom. Pozrite si medailovú bilanciu