68.

Alžbeta Garguláková

+ 14:06,1 m

(7)

OTEPÄÄ. Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala na juniorských majstrovstvách sveta v estónskom stredisku Otepää striebornú medailu.

Po čistej streľbe vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 kilometra jej v cieli patrilo druhé miesto za Nemkou Juliou Tannheimerovou.

Na tretej pozícii je Slovinka Lena Repincová, ktorá bola tiež bezchybná, no na Kapustovú stratila vyše 20 sekúnd.

Kapustová potvrdila, že vytrvalostné preteky jej vyhovujú, keďže môže ukázať svoju kvalitu na strelnici.

Fotogaléria: Ema Kapustová získala striebornú medailu na MS juniorov 2024

"Dnes to bolo veľmi náročné. Pociťovala som únavu už v rozjazde a ani na trati sa mi nešlo úplne fajn. Snažila som si sily rozložiť rovnomerne na všetky kolá. Na strelnici som si to strážila.

V dnešných podmienkach bolo pravdepodobné, že štyri nuly môžu znamenať dobrý výsledok. Ďakujem servisu za lyže, držalo to vo všetkých kolách rovnako," povedala Kapustová podľa slovenskybiatlon.sk.

Ďalšie dve Slovensky skončili v štvrtej desiatke. Kristína Makovínyová na 32. priečke s mankom +8:00,6 a dvoma chybami, Sára Pacerová na 40. s odstupom +9:56,6 a šiestimi nesklopenými terčmi.

Alžbeta Garguláková dokončila preteky na 68. mieste so siedmimi chybami a mankom +14:06,1.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kapustová bola opäť bezchybná, cenný kov získala aj na MS