Slovák Dedič rozhodol o výhre Opavy, Štetina pomohol k trom bodom Sparte

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. júl 2019 o 21:55

Do druhého kola zasiahlo viacero Slovákov.

PRAHA. V 2. kole českej futbalovej ligy zvíťazil Slezský FC Opava nad 1. FK Příbram 1:0 vďaka presnému zásahu slovenského útočníka Reného Dediča.

Sparta Praha porazila FK Jablonec na vlastnom štadióne 2:0. V drese domácich odohral celý zápas Lukáš Štetina. Za hostí hral do 65. minúty Považanec a Fábry presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Slovenskí futbalisti sa proti sebe stretli aj v zápase Slovácka s Českými Budějovicami, domáci Šimko nezabránil prehre Slovácka 0:2. Hosťujúci Schranz hral do 69. minúty.

Lukáš Greššák odohral celý zápas a pomohol Olomoucu k domácej výhre nad Zlínom 1:0. Za hostí odohral Hlinka celý zápas, Matejov vystriedal v 80. minúte a Rakovan sedel na lavičke náhradníkov.

Česká liga 2019/2020 - 2. kolo

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Góly: 18. Provod, 85. Táborský

/P. Šimko hral celý zápas - I. Schranz hral do 69. min/

Slezský FC Opava - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Gól: 85. Dedič

/R. Dedič odohral celý zápas + gól, K. Mondek (obaja Opava) hral do 68. min/

Sigma Olomouc - Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Gól: 61. Nešpor

/L. Greššák hral celý zápas - M. Hlinka hral celý zápas, R. Matejov hral do 80. min, M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov/

Sparta Praha - FK Jablonec 2:0 (0:0)

Góly: 62. Hložek, 83. Kanga

/L. Štetina hral celý zápas - J. Považanec hral do 65. min, A. Fábry bol na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slovák Dedič rozhodol o výhre Opavy, Štetina pomohol k trom bodom Sparte