Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vůjtek sa stal legendou ruského hokeja

Vladimír Vůjtek. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 5. mar 2014 o 09:53

Kouč slovenskej reprezentácie má v Rusku výborné meno. Ako prvý tréner či hráč z cudziny dostal ocenenie legenda ruského hokeja.

KLIMKOVICE. Tréner Slovenska Vladimír Vůjtek sa stal prvý cudzincom, ktorého v najväčšej krajine sveta ocenili honorom legendy ruského hokeja.

Šesťdesiatšesťročný český odborník odvádzal v minulosti na klubovej úrovni výborné služby v Jaroslavli, Kazani a Diname Moskva.

Pamätnú medailu a trofej mu udelili v deň osemfinálového zápasu hokejového turnaja na zimných olympijských hrách v Soči, v ktorom Slováci nastúpili proti Čechom.

"Bol som tam len v úvode, na samotnom vyhlásení už nie. Pozdravil som sa s prezidentom KHL Medvedevom, videl som sa s Fetisovom, Jakuševom a niekoľkými ďalšími. Bolo to veľmi príjemné. Škoda, že sa vyhlásenie uskutočnilo v deň osemfinále olympijského turnaja. Toto ocenenie radím medzi moje najväčšie úspechy spoločne s dvoma titulmi v Jaroslavli," povedal pre hokej.cz Vladimír Vůjtek.

Rodák z Klimkovíc je vôbec prvým neruským hráčom či trénerom s takouto poctou.

"O to viac si to vážim. Medzi cudzincami ho získali tuším iba štyria zahraniční funkcionári," doplnil Vůjtek, ktorého meno sa v mediálnych úvahách skloňovalo v súvislosti s postom trénera Ruska po nevydarenom olympijskom turnaji domácej reprezentácie.

"Sám som o tom nepočul. Je to už za mnou," dodal s úsmevom Moravan.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.