Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Slovenskí hokejisti majú za sebou prvé testovanie, zostávajú v izolácii

Slovenskí hokejisti pred MS v hokeji 2021. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|17. máj 2021 o 14:26

Do mesta sa nebudú môcť pozrieť.

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia v nedeľu absolvovala prvé testy na koronavírus, všetkých 44 členov výpravy bolo negatívnych.

Napriek tomu všetci zostávajú v izolácii v hotelových izbách. V pondelok absolvujú druhé kolo, ak budú utorkové výsledky negatívne, môžu začať s prípravou na ľade.

Hráči sa musia počas karantény vyrovnať s nedostatkom pohybu, na druhej strane však musia odolať pokušeniu. Hotelový personál ich totiž výdatne zásobuje potravou.

"Po príchode na izbe sme mali oriešky i sladkosti. Hneď začali nosiť aj obed. Ten by ani traja nezjedli. Prvý balíček obsahuje predjedlo, šalát, pečivo, maslo, džús. Druhý balíček polievku a hlavné jedlo. Sú tam pohádzané aj ďalšie veci. Ešte aj koláčiky. Tie sú také dobré, že ich musím hneď zahodiť, lebo by som ich zjedol všetky. A potom sa nepohol," priznal pre Sportnet obranca Daniel Gachulinec.

"Jedla je požehnane. Máme toho veľa na výber. Sú tam koláče, dezerty a je ťažko povedať nie, keď to máte pred sebou. Budem si na to musieť dávať pozor," povedal pre portál hockeyslovakia.sk obranca Mário Grman.

O problém menej má jeho kolega z defenzívy Martin Gernát: "Ja môžem zjesť koľko chcem, aj tak sa mi ťažko priberá."

Pre pandemické opatrenia si slovenskí reprezentanti nebudú môcť pozrieť Rigu ani po skočení izolácie. Zostáva im len výhľad z okna.

"Výhľad mám celkom slušný. Je to staré mesto. Určite je škoda, že sa nemôžeme ísť pozrieť, ale Riga vyzerá byť veľmi pekné mesto,“ dodal Gernát.

Súvisiace články