Hráčku súpera nazval opicou. Rusovi hrozí dvojročný dištanc

Andrej Voronkov. (Autor: WorldOfVolley)
SITA|20. máj 2022 o 15:15

Andrej Voronkov rasisticky urazil súperku Ailamu Cesé Montalvovú z Kuby vo finále play-off ruskej Superligy žien.

BRATISLAVA. Tréner Andrej Voronkov z ruského volejbalového klubu Lokomotiv Kaliningrad čelí disciplinárnemu konaniu za minulotýždňový rasistický útok voči hráčke súperiaceho klubu z Jekaterinburgu vo finále play-off domácej najvyššej súťaže žien.

Podľa Disciplinárnej komisie Ruskej volejbalovej federácie Voronkov porušil disciplinárny poriadok, keď pri taktickej porade počas zápasu v priamom prenose ruskej televízie na adresu kubánskej hráčky tmavej pleti Ailamy Cesé Montalvovej použil slovo opica.

Hrozí mu za to dištanc až na dva roky.

"Viem, kto som, mám rada svoju farbu pleti a som na ňu hrdá. Nehanbím sa za to," vyhlásila krátko po incidente Montalvová, ktorá adresovala zopár slov aj Voronkovovi:

"Jeho slová ma nijako nezasiahli, lebo je to jeho osobný problém. Nedokáže kontrolovať svoje obrovské ego a potrebuje niekoho uraziť, aby sa cítil dobre. To len ukazuje jeho malosť a chýbajúcu profesionalitu."

Voronkov sa k incidentu doteraz verejne nevyjadril a podľa disciplinárky sa Montalvovej odmietol ospravedlniť on a aj vedenie klubu z Kaliningradu, úradujúceho majstra ruskej Superligy žien.

Prípadný trest pre trénera ešte musí schváliť Výkonný výbor Ruskej volejbalovej federácie.

Nachádzate sa tu: