Keňa sa o senzáciu nepostarala, Holandsko jej na MS nedalo šancu

Volejbalistky Holandska.
Volejbalistky Holandska. (Autor: Twitter European volleyball)
Sportnet|23. sep 2022 o 22:10

Do turnaja vstúpilo úspešne aj Poľsko.

BRATISLAVA. V holandskom meste Arnhem sa v piatok podvečer začali v poradí 19. majstrovstvá sveta vo volejbale žien.

Domáce hráčky žiadnu senzáciu nedopustili a reprezentantky africkej Kene zdolali po setoch 25:11, 25:17 a 25:11. Najlepšou hráčkou zápasu bola kapitánka Anne Buijsová, ktorá zaznamenala pätnásť bodov.

Ešte pred týmto zápasom si Poľsko poradilo s Chorvátskom 3:1 na sety. Veľmi dôležitý bol najmä tretí set, v ktorom Chorvátky viedli 16:8, ale namiesto toho, aby ho bez problémov doviedli do víťazného konca, ho tesne prehrali.

Vo štvrtom sete už nedokázali Poľkám vzdorovať a získali len pätnásť bodov. Vo svojom ďalšom dueli v utorok vyzvú Dominikánsku republiku.

MS vo volejbale žien 2022 - piatok:

A-skupina:

Holandsko - Keňa 3:0 (11, 17, 11)

B-skupina:

Poľsko - Chorvátsko 3:1 (19, -21, 23, 15)

Domov»Halové športy»Volejbal»Keňa sa o senzáciu nepostarala, Holandsko jej na MS nedalo šancu