Volejbalisti Slovenska. (Autor: TASR - DUNA/MTI)
TASR|20. aug 2022 o 16:15 (aktualizované 20. aug 2022 o 16:52)

Gruzínsko - Slovensko 0:3 (-12, -15, -16)

Rozhodovali: Yilmazgil (Tur.) a Twardowski (Poľ.)

Hralo sa 67 minút.

216 divákov

Gruzínsko: Tevdoradze 10, Čcholaria 3, Cchomaria 7, Gordadze 0, Zakaidze 3, Nucubidze 0, libero Buadze (Gejadze 1, Kačibaia 0, Kvelašvili 0). Tréner: S. Lobžanidze.

SR: Lamanec 14, Palgut 2, Ondrovič 4, Ihnát 8, Kováč 7, Firkaľ 10, libero Vitko (Kasperkevič 1, Pokopec 1, Smolej 3). Tréner: M. Kardoš.

TBILISI. Slovenskí volejbaloví reprezentanti potvrdili druhé miesto v F-skupine kvalifikácie ME 2023.

V sobotnom záverečnom stretnutí zvíťazili na palubovke Gruzínska v Tbilisi hladko 3:0 a budú čakať na výsledky zápasov v ďalších skupinách.

Slováci získali celkovo dvanásť bodov, do tabuľky druhých tímov si však preniesli iba šesť bodov za dve víťazstvá nad Maďarskom a skóre 7:7. Výsledky proti poslednému Gruzínskemu sa im škrtli, keďže účinkovali v štvorčlennej skupine.

Postúpi päť najlepšie umiestnených družstiev, Slovákom patrila tretia priečka, ale v sobotu od 19.00 h hrajú tri tímy, ktoré ich mohli predstihnúť: Dánsko, Čierna Hora a Chorvátsko.

Z "efka" postúpilo priamo Španielsko, ktoré privíta v nedeľu o 20.00 h tretie Maďarsko.

Priebeh zápasu Gruzínsko - Slovensko v kvalifikácii ME vo volejbale 2023:

Slováci boli na palubovke Gruzínska, ktoré nezískalo v doterajšom priebehu kvalifikácie ani set, jednoznačným favoritom. Túto úlohu od úvodu bez problémov naplňovali.

Duel odštartovali päťbodovou šnúrou, ktorá predznamenala vývoj stretnutia. Slováci premenili hneď prvý setbal a uspeli pomerom 25:12.

Druhé dejstvo bolo podobne jasné, hostia dovolili domácim iba o tri body viac a po druhom setbale zvíťazili 25:12.

Slováci si u outsidera nepripúšťali stratu setu a za týmto cieľom suverénne kráčali aj v treťom dejstve. Z 10:7 odskočili na 17:7 a zápas doviedli do víťazného konca po druhom mečbale.