Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Zareagovali na prehru. Mladé volejbalistky si poradili s Bulharkami

Slovenské kadetky na MS vo volejbale hráčok do 18 rokov v Mexiku. (Autor: svf.sk)
TASR, SITA|23. sep 2021 o 07:07 (aktualizované 23. sep 2021 o 10:04)

Na konte tak majú jednu výhru a jednu prehru.

MS kadetiek do 18 rokov

D-skupina

Bulharsko - Slovensko 1:3 (-17, -19, 21, -14)

rozhodovali: Villarreal (Arg.), Dotan (Izr.)

Bulharsko: Kolarovová 7, Dudovová 4, Pejevová 11, Čavdarovová 9, Gunčevová 1, Kojevová 1, liberá Jevlogjevová a Dokovová (Anastasovová 0, Borisovová 4, Angelovová 0, Dimitrovová 10)

Slovensko: Fričová 12, K. Slivková 6, Hašková 16, Valentová 13, Boledovičová 6, S. Slivková 4, libero Justhová (Štermenská 0, Siládiová 0, Kartíková 0, Tamara Hrušecká 0, Jozeková 0)

Ďalší výsledok:

Rusko - Brazília 3:2 (23, -16, -19, 14, 12)

DURANGO. Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta dievčat do 18 rokov v mexickom Durangu nad Bulharskom 3:1.

Dobre tak zareagovali na prehru z úvodného duelu v D-skupine s úradujúcimi majsterkami Európy Ruskami 0:3.

"Vybojovať prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta je skvelý pocit. Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, bojovali sme o každú loptu. Bol to veľmi nervózny zápas, plný emócií.

Hrali sme ako tím a bojovali až do konca a sme veľmi rady, že sme to zvládli. Verím, že sa nám podarí zvíťaziť aj v ďalších dvoch zápasoch, určite sa o to pobijeme," povedala po súboji slovenská blokárka Kamila Slivková podľa webu Slovenskej volejbalovej federácie.

Sklamanie z prehry bolo na bulharskej strane. Mladé Bulharky už situáciu nemajú vo svojich rukách.

"V úvode sme boli príliš nervózne. Z našej hry sme boli frustrované, ale motivovalo nás to viac bojovať a pokúsiť sa niečo zmeniť. Náš tréner vyskúšal všetko, nestrácali sme nádej, žiaľ, nepodarilo sa nám predviesť najlepší výkon.

Čaká nás ešte posledný zápas v skupine proti Brazílii, verím, že v ňom ukážeme viac a budeme hrať s väčšími emóciami. Nemáme čo stratiť," poznamenala blokárka Ivajla Čavdarovová.

Rusky a Brazílčanky už majú istotu postupu do osemfinále play-off, Slovenky sú v tabuľke D-skupiny štvrté za treťou Argentínou iba horším pomerom lôpt. Do vyraďovačky postúpia po štyri tímy zo štyroch päťčlenných skupín.

Slovenské kadetky najbližšie nastúpia v hale Auditorio del Pueblo proti Brazílii (zo štvrtka na piatok o 3.00 SELČ), následne sa stretnú s Argentínou (z piatka na sobotu o 3.00 SELČ).

V ďalšom zápase skupiny triumfovali Rusky nad Brazíliou 3:2 a na konte majú tri víťazstvá.

Tabuľka - D-skupina:

Ďalší program SR v D-skupine

/časy sú SELČ, v Mexiku je o sedem hodín menej/:

zo štvrtka 23.9. na piatok 24.9.: Brazília - Slovensko (3.00 h)

z piatka 24.9. na sobotu 25.9.: Slovensko - Argentína (3.00 h)

Súvisiace články