Slovenky začali Zlatú ligu víťazne. Nepodliehame eufórii, vraví tréner

Volejbalistky Slovenska začali Zlatú Európsku ligu žien výhrou nad Rumunskom.
Volejbalistky Slovenska začali Zlatú Európsku ligu žien výhrou nad Rumunskom. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2023 o 18:47

Slovenky najbližšie čaká stretnutie proti Česku.

Zlatá Európska liga žien, B-skupina:

Rumunsko - Slovensko 1:3 (-22, -12, 19, -18)

100 minút, rozhodovali: Goren (Izr.), Stoica (Rum.), 700 divákov

Slovensko: Koseková 3, K. Fričová 5, Hrušecká 9, Návratová 15, Šepeľová 16, Abrhámová 8, liberky Pállová a Jančová (Herdová 0, A. Fričová 0, Dreisigová 4, Kohútová 1, Körmendyová 3)

PLOJEŠŤ. Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v úvodnom zápase Zlatej Európskej ligy (ZEL) v Rumunsku 3:1.

Družstvo trénera Michala Mašeka sa najbližšie stretne 31. mája o 16.00 h v Zlíne vo federálnom derby s Českom.

V úvodnej fáze ho čakajú ešte tri zápasy, do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Priebeh zápasu Rumunsko - Slovensko

1. set:

Úvod patril Slovenkám, ktoré sa hneď dostali do vedenia 5:0. Domáce však zlepšili hru, darilo sa im aj na bloku a znížili na 8:10.

Družstvo trénera Mašeka pracovalo dobre v medzihre a udržiavalo si päťbodový náskok až do stavu 20:15.

Rumunky zaznamenali síce sériu štyroch bodov v rade, no Slovenky znova zabrali a prvý set vyhrali 25:22.

2. set:

Aj začiatok druhej časti bol v réžii hosťujúceho tímu, Návratová po úspešnom smeči upravila na 7:4.

Rumunkám sa nedarilo v útoku a ich manko bolo postupne sedembodové (9:16). Slovenky druhý set získali suverénne rozdielom trinástich bodov.

3. set:

V treťom sete domáce viedli 7:1, 9:2 i 13:4 a kráčali za znížením na 1:2 na sety.

Slovenky sa však nevzdávali a postupne stiahli náskok súperiek na päť bodov. Rumunky však ukončili set po triumfe 25:19.

4. set:

V štvrtej časti sa tím trénera Mašeka opäť zlepšil v hre v poli a vypracoval si náskok 13:9 aj 15:10. Slovenky ho dotiahli do víťazného konca 25:18 a pripísali si tri body do tabuľky.

Hlas po zápase:

/zdroj: svf.sk/

Michal Mašek, tréner SR: "Z hľadiska prípravy bol tento zápas pre nás veľmi ťažký, lebo sme nemali k dispozícii žiadne video na rozbor. Boli sme koncentrovaní iba na seba a to bolo dôležité. V prvých dvoch setoch sme hrali pokojne a koncentrovane v obrane, skvele sme podávali. Všetko, čo som mojim hráčkam povedal, tak plnili.

V treťom sete sme poľavili, súper nás zatlačil, my sme cúvali. Koncovka nebola najhoršia, ale aj tak sme ju prehrali. Skvele sme ale zvládli záver štvrtého setu, čo je výborné. Nepodliehame eufórii, lebo vieme, že máme pred sebou veľa práce. Tešíme sa však z toho, že sme zvíťazili."

Tabuľka B-skupiny Zlatej Európskej ligy 2023

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenky začali Zlatú ligu víťazne. Nepodliehame eufórii, vraví tréner