Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Extraligový zápas protestne nedohrali, bude sa opakovať na náklady klubov

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|28. okt 2020 o 16:00

Podľa volejbalovej federácie pochybili oba kluby.

BRATISLAVA. Nedohrané stretnutie 5. kola základnej časti volejbalovej extraligy žien 2020/2021 Strabag VC Bilíkova Pezinok - Hit UCM Trnava zo dňa 17. októbra sa bude opakovať.

Rozhodla o tom Súťažná komisia Slovenskej volejbalovej federácie (SK SVF). O novom termíne duelu rozhodne SK SVF po dohode so zainteresovanými stranami.

V Pezinku domáce hráčky Strabagu viedli nad Trnavou 1:0 (25:15) a 21:8 v druhom sete, keď arbitri stretnutie predčasne ukončili.

Družstvo Trnavy predtým protestne opustilo ihrisko v reakcii na nezjednanie okamžitej nápravy za porušenie pravidiel zo strany domáceho tímu, za ktorý nastúpila na poste libera aj hráčka, ktorá nebola takto označená v zápise.

"Súťažná komisia nariadila stretnutie opakovať na náklady zúčastnených tímov," povedal pre web Slovenskej volejbalovej federácie predseda SK SVF Ľubo Stražay.

"Pochybenia zapisovateľky a oboch rozhodcov postúpila Súťažná komisia na doriešenie Disciplinárnej komisii SVF. Naším záujmom bolo, aby bol výsledok zápasu dosiahnutý športovým spôsobom a nie za zeleným stolom," doplnil.

Podľa SK SVF pochybili v inkriminovanom stretnutí oba kluby.

"Pri posudzovaní neobvyklého množstva porušenia medzinárodných pravidiel volejbalu, ako aj športovo-technických dokumentov SVF si Súťažná komisia vyžiadala vyjadrenia oboch rozhodcov, kapitánok tímov a zapisovateľky.

Všetky podklady dala SK SVF na posúdenie vykladačovi medzinárodných pravidiel volejbalu a členovia komisie si pozreli aj videozáznam zo stretnutia," vysvetľoval Stražay postup komisie.

"Po zvážení všetkých relevantných podkladov súťažná komisia vyhodnotila, že k porušeniu ŠTD SVF došlo zo strany usporiadateľského aj hosťujúceho klubu, zároveň konštatuje veľké pochybenia na strane zapisovateľky a oboch rozhodcov stretnutia," uzavrel.

Súvisiace články