Zuzana Paňková (vzadu).
Zuzana Paňková (vzadu). (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|3. aug 2024 o 18:29 (aktualizované 3. aug 2024 o 18:55)

Slovenská reprezentantka tak ukončila svoje pôsobenie na OH v Paríži.

PARÍŽ. Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková nebude na OH v Paríži bojovať o medaily v kajak krose.

Paňková obsadila vo štvrtej opravnej jazde 3. miesto za Češkou Terezou Fišerovou a Španielkou Maialen Chorrautovou.

Nenasledovala tak tímovú kolegyňu Elišku Mintálovú, ktorá postúpila do nedeľnej eliminácie z 1. kola.

Paňková je jediná zo slovenských olympionikov s medailami v kajak krose, sú však z mládežníckych kategórií.

Na OH doplatila aj na nevýrazný výkon v časovke, ktorý znamenal náročný žreb do prvého kola.

V opravnej jazde dostala trojnásobnú olympijskú medailistku (1-1-1) Chourrautovú a špecialistku na kros Fišerovú.

"Dala som do toho úplne maximum, naštudovala som si tie pretekárky a nevyšlo to. Chce to len čas, prídu väčšie skúsenosti a trocha dospejem," povedala 19-ročná kajakárka pre TASR.

Domov»Olympiáda Paríž 2024»Paňková svoju súperku pretlačiť nedokázala, preteky kajak krosu tak pre ňu skončili