Slovenská hliadka juniorov získala na ME medailu, mužom a ženám sa nedarilo

Slovenský pretekár Branislav Čársky.
Slovenský pretekár Branislav Čársky. (Autor: TASR)
TASR|16. aug 2024 o 16:13 (aktualizované 16. aug 2024 o 19:36)

V individuálnych kanoistických súťažiach postúpili všetky slovenské lode z kvalifikácie do semifinále.

KRAKOV. Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome získali na MEJ v Krakove bronzovú medailu v hliadke juniorov kategórie C1.

Trojica Dominik Egyházy, Patrik Riegel a Branislav Čársky zaostala za víťaznými Francúzmi o 11,91 s, keď si pripísala dve trestné sekundy.

V ďalších tímových súťažiach C1 sa Slovákom v piatok nedarilo. Ženy do 23 rokov v zložení Emanuela Luknárová, Ivana Chlebová a Petronela Ižová obsadili 8. miesto, keď minuli jednu bránku a zaznamenali celkovo 54 trestných sekúnd.

Muži do 23 rokov nastúpili v zostave David Štaffen, Samuel Krajčí a Ľudovít Macúš a patrilo im 9. miesto s mankom 23,03 s a 12 trestnými sekundami.

Už v prvých jazdách uspeli Macúš a Krajčí v C1 do 23 rokov, Ivana Chlebová a Emanuela Luknárová v C1 do 23 rokov, Egyházy, Riegel a Čársky v C1 juniorov a Alexandra Vajsová v C1 junioriek. Iba Štaffen potreboval v C1 do 23 rokov opravnú jazdu.

V časovke kajak krosu si účasť medzi najlepšou šestnástkou a postup do vyraďovacích bojov vybojovali zo Slovákov iba juniori Dávid Skubík a Filip Duda.

Matyáš Korínek obsadil v rovnakej disciplíne 23. priečku. V kategórii do 23 rokov skončil Filip Stanko na 19. mieste, od postupu ho delilo 36 stotín sekundy.

Smolu mala Chlebová v kategórii žien do 23 rokov. Patrila jej prvá nepostupová 17. pozícia, pod čiarou skončila o osem stotín sekundy, Ižová prišla do cieľa s 21. najlepším časom.

Rovnaký osud ako Chlebovú postihol aj juniorku Karolínu Abrahámovú, na 17. priečke zaostala iba päť stotín sekundy za postupom.

ME juniorov v Krakove - finále, tímová súťaž hliadok 3xC1

muži do 23 rokov: 1. Slovinsko 108,69 s (0 trestných sekúnd), 2. Francúzsko +4,27 s (2), 3. Veľká Británia +8,37 (4), ..., 9. Slovensko (David Štaffen, Samuel Krajčí, Ľudovít Macúš) +23,03 (12)

juniori: 1. Francúzsko 110,11 (4), 2. Španielsko +10,55 (4), 3. Slovensko (Branislav Čársky, Dominik Egyházy, Patrik Riegel) +11,91 (2)

ženy do 23 rokov: 1. Taliansko 125,54 (2), 2. Česko +2,42 (2), 3. Francúzsko +8,41 (8), ..., 8. Slovensko (Emanuela Luknárová, Ivana Chlebová, Petronela Ižová) +76,53 (54)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovenská hliadka juniorov získala na ME medailu, mužom a ženám sa nedarilo