Matej Beňuš.
Matej Beňuš. (Autor: TASR)
TASR|1. sep 2024 o 23:43

V mužskom kajaku dominoval Martin Halčin.

BRATISLAVA. Matej Beňuš triumfoval na víkendových MSR vo vodnom slalome v bratislavskom Čunove v kategórii C1.

Bronzový medailista z OH 2024 v Paríži zvíťazil pred Markom Mirgorodským a Michalom Martikánom.

V ženských kategóriách kraľovala obojživelníčka Soňa Stanovská, ktorá zvíťazila na kajaku i v kanoe.

V kajakárskom finále o vyše 10 sekúnd pred druhou Ivanou Chlebovou a vyše 13 sekúnd nadelila tretej Emanuele Luknárovej.

V kanoe si Chlebová počínala lepšie, keď na Stanovskú stratila 5 sekúnd. Tretia skončila Monika Škáchová s odstupom viac ako 21 sekúnd na víťazku.

V mužskom kajaku patrilo medailové pódium výhradne pretekárom z Liptovského Mikuláša.

Dominoval Martin Halčin, ktorý zvíťazil pred Filipom Stankom o 4,25 s. a na treťom mieste skončil Adam Gonšenica so stratou 5,07 s.

Na majstrovstvách Slovenska sa súťažilo aj o tituly v tímovej súťaži.

V C1 muži zvíťazil tím ŠKP Bratislava, najrýchlejšími kajakárkami sa stal tím KTK Liptovský Mikuláš, rovnako ako v mužskom kajaku a ženskom kanoe.

Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenskej kanoistiky.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Beňuš po olympijskej medaile oslavuje aj titul majstra Slovenska, uspela aj Stanovská