Matej Beňuš.
Matej Beňuš. (Autor: TASR)
TASR|13. sep 2024 o 11:31 (aktualizované 13. sep 2024 o 12:29)

Ivana Chlebová dostala k štvorsekundovej penalizácii aj "päťdesiatku".

IVREA. Päť zo šiestich slovenských lodí postúpilo z kvalifikácie do semifinále C1 na Svetovom pohári v talianskej Ivrei.

Medzi ženami si vybojovali miestenku Emanuela Luknárová a Soňa Stanovská, Ivana Chlebová sa nedostala medzi najlepšiu tridsiatku.

V mužskej kategórii postúpil všetci traja - Marko Mirgorodský, Matej Beňuš i Michal Martikán.

Organizátori zrušili v piatok opravné jazdy, kanoisti a kanoistky tak mali len jeden pokus umiestniť sa v najlepšej tridsiatke.

Luknárová predviedla bezchybnú a najrýchlejšiu jazdu zo všetkých, keď dosiahla čas 97,61 sekundy.

Stanovská mala dva dotyky, no stačilo to na postupovú 15. priečku.

Chlebová dostala k štvorsekundovej penalizácii aj "päťdesiatku" a figurovala až na 36. pozícii.

Z trojice Slovákov bol najlepší Mirgorodský, ktorý predviedol čistú jazdu a obsadil 8. miesto, stratil 3,13 s na najrýchlejšieho Francúza Julesa Bernardeta (83,13 s).

Úradujúci bronzový olympijský medailista a vedúci pretekár celkového hodnotenia Beňuš bol rovnako bezchybný a skončil na 10. priečke (+3,36).

Ani tretí reprezentant Martikán neurobil chybu a figuroval so stratou 4,47 sekundy na 12. pozícii. Semifinále je na programe v sobotu.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Beňuš, Mirgorodský ani Martikán nezaváhali, do semifinále postúpili aj dve Slovenky