3.

Ana Marcela Cunhová

Brazíla

+2,9

DAUHA. Holanďanka Sharon Van Rouwendaalová zvíťazila v pretekoch na 5 km na MS v diaľkovom plávaní v katarskej Dauhe.

V dramatickom súboji o zlato triumfovala pred striebornou Austrálčankou Chelsea Gubeckovou o 1,1 sekundy, bronz získala Brazílčanka Ana Marcela Cunhová, ktorá za víťazkou zaostala o 2,9 sekundy.

Pre 30-ročnú Van Rouwendaalovú ide už o druhé zlato z prebiehajúceho šampionátu, prvé získala na 10 km trati.

Obhajkyňa prvenstva Nemka Leonie Becková obsadila 14. miesto so stratou 22,70 sekundy. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Medzi mužmi obsadil slovenský reprezentant Tomáš Peciar 42. miesto. Za víťazným Francúzom Loganom Fontaineom zaostal o 3:45,10 min.

Druhý zo slovenských reprezentantov Richard Urban mal manko 5:36,70 a klasifikovali ho na 57. priečke.

Striebornú medailu si odniesol Fontaineho krajan Marc-Antoine Olivier, ktorý zaostal iba o 0,3 sekundy, bronzový Talian Domenico Acerenza mal stratu 0,7 s.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Holandská diaľková plavkyňa má na MS druhé zlato, medzi mužmi súťažili dvaja Slováci