Viac ako polčas trápili favorita, potom však nedali gól 11 minút

Sportnet|31. aug 2022 o 15:10 (aktualizované 31. aug 2022 o 22:21)

Slováci nezvládli najmä tretiu štvrtinu.

ME vo vodnom póle 2022

Čierna Hora - Slovensko 18:10 (4:1, 5:6, 6:1, 3:2)

Góly Slovenska: Seman 3, Baláž, Kaid a Čaraj po 2, Ďurík 1

SPLIT. Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle neuspeli ani vo svojom druhom zápase na európskom šampionáte, ktorý hostí chorvátsky Split.

Zverenci Milana Oršulu po prehre s Talianskom 9:21 podľahli aj ďalšiemu favoritovi A-skupiny z Čiernej Hory, tentokrát po výsledku 10:18.

Favorit zápasu začal sériou štyroch gólov, ale Slovákov to nezlomilo a postupne sa začali približovať svojmu súperovi. Polčas prehrali len o dva góly a po presnom zásahu Róberta Kaida ml. v 17. minúte prehrávali len 8:9.

Potom sa však ukázala kvalita súpera, Slovákom začali dochádzať sily a na vyše 11 minút sa strelecky odmlčali. To Čiernohorci využili a rozhodli zápas.

Keď Lukáš Seman svojim tretím gólom v zápase skóroval necelé tri minúty pred koncom, znižoval priebežné skóre zápasu na 9:17 z pohľadu Slovenska.

V druhom zápase "áčka" Taliani zdolali Gruzínsko 18:8.

Vodní pólisti Španielska zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na ME v Splite nad Holandskom tesne 11:10. Vedú tak C-skupinu bez straty bodu. V druhom zápase Rumuni zdolali Nemecko vysoko 11:4.

Sumár výsledkov na ME vo vodnom póle 2022 - streda:

Skupina A:

Góly SR: Seman 3, Čaraj, Kaid a Baláž po 2, Ďurík 1

Taliansko - Gruzínsko 18:8 (4:1, 5:2, 6:4, 3:1)

Skupina B:

Grécko - Malta 25:6 (8:1, 6:2, 4:1, 7:2)

Chorvátsko - Francúzsko 13:7 (2:3, 2:1, 5:1, 4:2)

Skupina C:

Holandsko - Španielsko 10:11 (3:3, 0:4, 4:2, 3:2)

Rumunsko - Nemecko 11:4 (2:2, 3:1, 3:0, 3:1)

Skupina D:

Slovinsko - Izrael 5:9

Srbsko - Maďarsko 7:16 (2:3, 0:4, 2:4, 3:5)

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Viac ako polčas trápili favorita, potom však nedali gól 11 minút