Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Vo všetkom je lepší ako ja, vraví legendárny Forsberg o McDavidovi

Connor McDavid (vľavo) sa dočkal veľkého uznania. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. jan 2017 o 09:28

Keby som mohol začať odznova, chcel by som byť ako on, priznáva bývalý skvelý švédsky útočník.

LOS ANGELES. Kanadský hokejista Connor McDavid si už v dvadsiatich rokoch dokonale podmanil nielen súčasnú NHL, ale aj jej bývalé hviezdy.

Do zástupu obdivovateľov hry kapitána Edmontonu sa rozhodne radí aj bývalý fenomenálny center Peter Forsberg, ktorý sa ani netají obdivom k aktuálne najproduktívnejšiemu hráčovi ligy.

"Kiežby som mohol povedať, že mi pripomína mňa, ale je lepší vo všetkom, než som bol ja," skonštatoval s úsmevom pre The Hockey News niekdajší skvelý švédsky útočník.

"Korčuľuje rýchlejšie, skvelo číta hru, je ho plný ľad a svoj tím vedie k víťazstvám. Baví ma svojou hrou. Keby som mohol začať odznova, chcel by som byť ako on," doplnil štyridsaťtriročný Peter Forsberg.

Rodák Örnsköldsviku dvakrát priviedol Colorado k Stanleyho poháru (1996, 2001), so Švédskom sa dvakrát radoval z olympijského zlata aj titulu majstra sveta.

Peter Forsberg je legendou NHL, zaradili ho aj do Siene slávy. (Autor: TASR/AP)

Pozbieral tiež mnoho individuálnych pôct. V NHL hral v rokoch 1995 až 2011 za Québec, Colorado, Philadelphiu a Nashville.

Skvelým hokejovým videním povestný Forsberg vinou zdravotných problémov absolvoval v základnej časti iba 708 zápasov, pozbieral však až 885 bodov (249+636).

To mu dáva skvelý priemer 1,25 bodu na jeden duel.

Peter Forsberg je hokejovou legendou.

Súvisiace články