Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Vo finále SP žien obhajujúca Šaľa proti Banskej Bystrici

SITA|16. dec 2006 o 20:21

ŠAĽA 16. decembra (SITA) - V nedeľňajšom finále Slovenského pohára 2006/2007 hádzanárok sa od 10.30 h v Mestskej športovej hale v Šali stretnú domáce hráčky klubu Slovan Duslo so zástupkyňami tímu ŠKP ...

ŠAĽA 16. decembra (SITA) - V nedeľňajšom finále Slovenského pohára 2006/2007 hádzanárok sa od 10.30 h v Mestskej športovej hale v Šali stretnú domáce hráčky klubu Slovan Duslo so zástupkyňami tímu ŠKP Banská Bystrica. Obhajkyne prvenstva, ktoré si v sobotu podvečer poradili s Partizánskym 33:24 (14:11), majú papierovo reálnu šancu dosiahnuť štvrtý triumf v rade. Zverenkyne Dariny Braunovej sa však musia vyhnúť prípadnému podceneniu súperiek. Tie dokázali v úvodnom sobotňajšom semifinálovom zápase zaskočiť favorizovanú Iuventu Michalovce 28:23 (15:10) a vrátiť tým úradujúcemu slovenskému majstrovi vlaňajšiu semifinálovú prehru 27:34 z podujatia, ktoré sa vtedy konalo práve na bansko-bystrickej pôde.

Výsledky semifinálových zápasov Slovenského pohára 2006/2007 hádzanárok:

Slovan Duslo Šaľa - Slávia Partizánske 33:24 (14:11)

Najviac gólov: Šalatová 8/2, Jakubisová 7/1 - Vachnová 6/1, Ivanová 5/3

Pok. hody 3/3 - 6/5, vylúčené 7 - 5, rozhodovali Dvorský a Sivák, 300 divákov

Očakávané víťazstvo domácich "chemičiek" nad Sláviou Partizánske sa v Šali zrodilo bez väčších problémov pre obhajkyne trofeje. Hráčky z Hornej Nitry sa nedokázali presadiť cez obranu hostiteliek turnaja, ktorých náskok s pribúdajúcicm časom narastal.

Iuventa Michalovce - ŠKP Banská Bystrica 23:28 (10:15)

Najviac gólov: Školková 7, A. Tóthová 4/1 - M. Kollárová 11/6, Štetáková 5,

Pok. hody: 6/4 - 6/6, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 150 divákov

Hráčky favorizovaných Michaloviec podcenili Banskú Bystricu, ktorá hlavne od 15. minúty predvádzala vynikajúci a nadšený výkon, prvý polčas vyhrala o 5 gólov a takýto náskok napokon mala aj v závere stretnutia.