Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Vlhová sa štartu nedočkala, štvrtý obrovský slalom pre silný vietor zrušili

Petra Vlhová začala pravidelne bodovať aj v obrovských slalomoch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 20. dec 2016 o 09:00

Výsledky pretekárok, ktoré došli do cieľa, boli anulované.

Priebežná klasifikácia obrovského slalomu:

(po troch pretekoch)

1.Tessa WorleyováFrancúzsko240 b
2.Sofia GoggiováTaliansko185 b
3.Mikaela ShiffrinováUSA165 b
4.Lara GutováŠvajčiarsko160 b
5.Marta BassinováTaliansko155 b
6.Ana DrevováSlovinsko95 b
11.Petra VlhováSR61 b

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa štartu v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára s číslom 27 nedočkala.

Vo francúzskom Courcheveli ho po prvotnom prerušení a preložení napokon zrušili. Dul silný vietor, čo v hornej časti ohrozovalo pretekárky.

Už sa rozhodlo aj o tom, že náhradné preteky za zrušený utorok sa určite neuskutočnia v stredu 21. decembra na rovnakom mieste.

Súťaž riadne odštartovala, ale po prvej pätnástke sa začali problémy. Na trať pustili ešte ďalšie štyri ženy, ale po čísle 19 to definitívne prerušili.

Následne jury po konzultácii s organizátormi rozhodla, že preteky sa pôjdu nanovo od 12.15 h, teda o takmer 2 hodiny po pôvodnom termíne.

Určili aj preloženie štartovej búdky do nižšej polohy svahu. Približne o 12.30 však prišiel definitívny verdikt o zrušení, pričom osud prípadnej náhrady pretekov sa bude riešiť neskôr.

Po 19 súťažiacich sa na čelo dostala Talianka Sofia Goggiová s číslom 9 po dojazde elitnej sedmičky, z ktorej bola najrýchlejšia jej krajanka Federica Brignoneová.

Tá zaostala za svojou kolegyňou len dve stotinky, tretia Nórka Nina Lösethová 0,29 s, za ňu sa zaradila ďalšia Talianka Marta Bassinová (+0,34). Výkony týchto pretekárok však následne anulovali.

"Sústredila som sa na svoju jazdu, ale bolo by to zrejme nefér spustiť preteky, lebo vietor sa často menil a tým vznikali rôzne podmienky pre pretekárky. Ja som mala počas jazdy šťastie," uviedla Sofia Goggiová na webe ORF.

Online prenos:

Zjazdové lyžovanie
20.12.2016 o 10:30
SP - obrovský slalom žien, 1. kolo, Courchevel
Prenos
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skŠtvrtý obrovský slalom žien v aktuálnom ročníku Svetového pohára bol zrušený. Dôvodom je silný vietor, pre ktorý bolo prvé kolo viackrát prerušené. Výsledky devätnástich pretekárok sú anulované.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skČas štartu prvého kola bol zase zmenený. Organizátori ho posunuli na 12:30.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skNajnovšie informácie hovoria o tom, že prvé kolo sa pôjde opäť od čísla 1, takže doterajšie výsledky budú zmazané. Štartovať sa bude z nižšieho bodu na trati. Prvé kolo je na programe o 12:15, druhé kolo o 15:00.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skPrvé kolo obrovského slalomu je zastavené. Podľa informácií FIS by sa malo pokračovať o 12:15 z nižšie položeného štartu. Zatiaľ je otázne, či sa pôjde odznova alebo sa budú časy ďalších pretekárok prepočítavať podľa nejakého koeficientu.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skMáme tu ďalšie prerušenie. Vietor pretekárkam opäť nedovoľuje vstup na zjazdovku.
19
Taïna Bariozová stratila takmer dve sekundy a je predposledná. Francúzka od úvodu nestíhala a jej odstup sa na medzičasoch zväčšoval.
18
Pretekárky, ktoré ešte zostávajú na štarte by nemali atakovať prvú pozíciu, ale skôr bojovať o postup do druhého kola. Bol to aj prípad Švédky Kajsy Klingovej, ktorá je šestnásta.
17
Wendy Holdenerová mrzla na štarte asi desať minút, no vo svojej jazde neurobila vážnejšiu chybu. Švajčiarka stratila sekundu a trištvrť, čo ju radí na trinástu priečku.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skNedá sa povedať, že by vo Francúzku panovalo bezvertrie, no je to oveľa lepšie ako pred pár minútami. Preto bude prvé kolo pokračovať.
Na štarte stále čaká až 45 žien. Medzi nimi nechýba ani Slovenka Petra Vlhová. Všetky však musia čakať na povolenie od kompetentných, aby sa mohli spustiť dole svahom.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skPosledné tri lyžiarky mali zhoršené podmienky, a tak sa riaditeľstvo pretekov rozhodlo prerušiť prvé kolo obrovského slalomu. Dôvodom je silný vietor.
16
Po krátkej prestávke pokračuje obrovský slalom vo francúzskom Courcheveli. Nadia Fanchiniová prišla do cieľa ako dvanásta.
Priebežné poradie 1. kola:
1. Sofia Goggiová (ITA) 1:00:30
2. Federica Brignoneová (ITA) +0,02
3. Nina Løsethová (NOR) +0,27
4. Marta Bassinová (ITA) +0,34
5. Lara Gutová (SUI) +0,49
15
Pretekárkam teraz robí ťažkosti silný vietor v hornej časti trate. Maria Pietiläová Holmnerová napriek tomu dosiahla deviaty najrýchlejší čas.
14
Najlepšia slalomárka súčasnosti Mikaela Shiffrinová ukázala, že jej nerobia problém ani rýchlejšie disciplíny. Američanka sa však musela popasovať so silným vetrom v hornej polovici trate a do cieľa prišla na deviatom mieste s odstupom viac ako sekundy.
13
Lepšie išla druhá z Rakúšanok Stephanie Brunnerová, ktorá dlho atakovala prvé miesto. V závere však stratila rýchlosť a je až šiesta.
12
Michaela Kirchgasserová postupne naberala stratu. Rakúšanka prišla do cieľa s odstupom sekundy a štvrť, čo pre ňu znamená ôsmu pozíciu.
11
Prvé kolo má za sebou aj štvrtá talianska lyžiarka. Skúsená Manuela Mölggová od začiatku nemala ideálnu rýchlosť a s vyše dvojsekundovým mankom je posledná.
10
Taliankam dnešný obrovský slalom mimoriadne sedí. Marta Bassinová na troch medzičasoch viedla, ale v cieli obsadila až štvrtú pozíciu.
9
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skSofia Goggiová prekonala svoju krajanku Brignoneovú a zaradila sa na prvú priečku. Talianka bola mimoriadne rýchla na prudkých častiach svahu a vedie o dve stotiny sekundy.
8
Ako ôsma v poradí sa vydala na trať najlepšia slalomárka minulej sezóny. Frida Hansdotterová stratila takmer sekundu a je piata.
7
Elitnú sedmičku uzavrela aktuálna líderka tejto disciplíny. Francúzka Tessa Worleyová predviedla dobrú jazdu v hornej polovici trate, ale v spodnej časti výrazne stratila a s odstupom viac ako sedem desatín sekundy je až štvrtá.
6
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skTina Weiratherová je prvou lyžiarkou, ktorá neprišla do cieľa. Reprezentantka Lichtenštajnska vypadla ešte pred prvým medzičasom.
5
Viktoria Rebensburgová išla bez chýb, ale pomaly. Nemecká špecialistka na obrovské slalomy je až piata s takmer dvojsekundovým odstupom.
4
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skTalianka Federica Brignoneová je novou líderkou prvého kola. V strednej časti trate dosiahla takmer totožný čas ako Nórka, ale na konci pridala a prekonala Løsethovú o 27 stotín sekundy.
3
Lara Gutová predviedla vynikajúcu prvú polovicu trate, kde mala viac ako sekundový náskok na vedúcu Nórku. V závere však stratila a v cieli bola pomalšia o dve desatiny sekundy.
2
Ana Drevová od úvodného medzičasu zaostávala a postupne naberala manko. Slovinka v konečnom zúčtovaní stratila takmer jeden a pol sekundy.
1
Nina Løsethová absolvovala prvé kolo v čase 1:00:59. Nórka neurobila vážnejšiu chybu a traťou, ktorú postavil jej tréner, prešla bez problémov.
Štvrtý obrovský slalom zrušili (online prenos) | sportnet.sme.skPrvé kolo obrovského slalomu vo francúzskom lyžiarskom stredisku Courchevel bolo odštartované.
Petra Vlhová sa dostane na štart ako 27. v poradí. Slovenka zabojuje o ďalšie body do obrovského slalomu, ale aj celkového hodnotenia Svetového pohára, kde jej patrí desiate miesto.
Zjazdovka v Courcheveli dnes neponúka ideálne podmienky. Silný vietor bude robiť pretekárkam problémy, no regulárnosť obrovského slalomu by nemala byť ohrozená.
Štartová listina 1. kola:
1. Nina Løsethová (NOR)
2. Ana Drevová (SLO)
3. Lara Gutová (SUI)
4. Federica Brignoneová (ITA)
5. Viktoria Rebensburgová (GER)
6. Tina Weiratherová (LIE)
7. Tessa Worleyová (FRA)
8. Frida Hansdotterová (SWE)
9. Sofia Goggiová (ITA)
10. Marta Bassinová (ITA)
11. Manuela Mölggová (ITA)
12. Michaela Kirchgasserová (AUT)
13. Stephanie Brunnerová (AUT)
14. Mikaela Shiffrinová (USA)
15. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE)
16. Nadia Fanchiniová (ITA)
17. Wendy Holdenerová (SUI)
18. Kajsa Klingová (SWE)
19. Taïna Bariozová (FRA)
20. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
21. Irene Curtoniová (ITA)
22. Francesca Marsagliová (ITA)
23. Adeline Baudová Mugnierová (FRA)
24. Simone Wildová (SUI)
25. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
26. Elena Curtoniová (ITA)
27. Petra Vlhová (SVK)
28. Katharina Truppeová (AUT)
29. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
30. Mélanie Meillardová (SUI)
31. Ilka Štuhecová (SLO)
32. Emi Hasegawaová (JPN)
33. Megan McJamesová (USA)
34. Katarina Lavtarová (SLO)
35. Resi Stieglerová (USA)
36. Ricarda Haaserová (AUT)
37. Alexandra Tilleyová (GBR)
38. Tina Robniková (SLO)
39. Asa Andoová (JPN)
40. Kristín Lysdahlová (NOR)
41. Valérie Grenierová (CAN)
42. Laura Pirovanová (ITA)
43. Rosina Schneebergerová (AUT)
44. Martina Dubovská (CZE)
45. Haruna Išikawaová (JPN)
46. Bernadette Schildová (AUT)
47. Adriana Jelinková (NED)
48. Estelle Alphandová (FRA)
49. Clara Direzová (FRA)
50. Elisabeth Kappaurerová (AUT)
51. Camille Rastová (SUI)
52. Kristina Krjukovová (RUS)
53. Rahel Koppová (SUI)
54. Maren Skjøldová (NOR)
55. Nina Ortliebová (AUT)
56. Michelle Gisinová (SUI)
57. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
58. Salomé Báncorová (ARG)
59. María Belén Simariová Birknerová (ARG)
60. Emelie Wikströmová (SWE)
61. Macarena Simariová Birknerová (ARG)
Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní sa presúva do francúzskeho strediska Courchevel, kde je na programe obrovský slalom žien aj s našou Petrou Vlhovou.

V doterajšom priebehu sezóny sa uskutočnili tri obrovské slalomy. Najúspešnejšou pretekárkou je zatiaľ Francúzka Tessa Worleyová, ktorá vyhrala podujatia v americkom Killingtone a talianskom Sestriere. Spolu so šiestym miestom v rakúskom Söldene nazbierala 240 bodov a suverénne vedie poradie tejto disciplíny pred Sofiou Goggiovou a Mikaelou Shiffrinovou.

Petra Vlhová absolvovala všetky tri obrovské slalomy a vždy sa prebojovala do elitnej tridsiatky. Na svojom konte má solídnych 61 bodov a v priebežnom hodnotení disciplíny je jedenásta. Slovenke sa najviac darilo v Söldene, kde bola ôsma. V Killingtone obsadila 13. pozíciu a v Sestriere 22. priečku. Okrem obrovského slalomu sa predstavila aj troch klasických slalomoch, kde bola tretia, piata a siedma.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:30.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.