Vlhová aj MS v hokeji sa presunú na kanály súkromnej televízie

Petra Vlhová v akcii.
Petra Vlhová v akcii. (Autor: TASR)
Boris Vanya|26. okt 2020 o 12:07

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní ponúkne televízia od budúcej sezóny.

BRATISLAVA. Televízia Joj oznámila, že získala televízne a digitálne práva na ďalšie veľké športové podujatia.

Okrem majstrovstiev sveta hokeji sa na kanáloch súkromnej televízie objavia od budúcej sezóny aj preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

"Čoskoro budú môcť slovenskí diváci fandiť pri obrazovkách televízií JOJ Group Petre Vlhovej vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní, šprintérovi Jánovi Volkovi a ďalším skvelým slovenským športovcom na svetových športových podujatiach," avizuje televízia v tlačovej správe.

Zo zimných športov by mala televízia ponúknuť Svetový pohár a majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní, preteky v Svetového pohára a majstrovstiev sveta v behu na lyžiach a vo freestyle.

Ďalej atletickú Continental Tour, ktorej súčasťou je napríklad míting Zlatá tretra v Ostrave, či Svetovú triatlonovú sériu.

Už v marci televízia oznámila, že získala päťročné exkluzívne televízne, rozhlasové a internetové práva na hokejové šampionáty, ktoré sa budú konať od roku 2024.

Do roku 2023 vlastní práva na vysielanie RTVS.

Majstrovstvá sveta v hokeji sú najsledovanejšie športové podujatie na Slovensku. Počas minuloročných MS, ktoré sa hrali v Bratislave a Košiciach, dosiahla priemerná sledovanosť naživo vysielaných prenosov na Jednotke 736-tisíc divákov a na Dvojke 251-tisíc divákov.

Najvyššie hodnoty zaznamenal štvrtý zápas s Nemeckom. Na Jednotke ho sledovalo 1,417 milióna divákov.

Tohtoročný šampionát zrušili pre pandémiu koronavírusu. Budúci rok by sa turnaj mal uskutočniť v Bielorusku a Lotyšsku, v roku 2022 vo Fínsku a v roku 2023 v ruskom Petrohrade.

Majstrovstvá sveta v hokeji sa v roku 2024 uskutočnia v Česku a v roku 2025 vo Švédsku a Dánsku.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Vlhová aj MS v hokeji sa presunú na kanály súkromnej televízie