Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Weiss o remíze s Dánmi: Je to najlepší výsledok počas môjho pôsobenia v Gruzínsku

Vladimír Weiss. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. sep 2019 o 11:23

Gruzínci získali cenný bod.

TBILISI. Slovenský tréner v službách gruzínskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss bol nadmieru spokojný s výkonom svojich zverencov, ktorí v nedeľňajšom súboji D-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 uhrali doma cenný bod za bezgólovú remízu s Dánskom.

Weiss vyzdvihol najmä defenzívnu činnosť mužstva, ktoré favorizovaných Dánov iba sporadicky pustilo do šance.

"Dosiahli sme najlepší výsledok počas môjho pôsobenia na lavičke Gruzínska. Cením si ho dokonca viac ako víťazstvo v Španielsku a to z toho dôvodu, že viacero hráčov po zranení nastúpilo prvýkrát," uviedol Weiss po zápase.

"Ide o Okriašviliho, Kvilitaiu či Ananidzeho, Aburjania zasa nehráva pravidelne vo svojom klube. Predviedli sme veľmi disciplinovaný výkon v defenzíve a v druhom polčase sme dokázali byť nebezpeční aj pred bránkou súpera," pokračoval.

"Mali sme dve-tri šance, no musíme brať do úvahy kvalitu súpera. Dánsko je pre mňa v najlepšej desiatke mužstiev na svete a Eriksen jeden z najlepších hráčov. Ukázali sme charakter a taktickú vyzretosť. Bol to pre nás dobrý zápas, s bodom sme spokojní," dodal tréner, ktorý onedlho oslávi 55. narodeniny.

Gruzínci pod jeho vedením získali v piatich zápasoch štyri body a figurujú na predposlednom štvrtom mieste tabuľky D-skupiny.

Pred nimi sa o postup bude biť trojica Švajčiarsko, Dánsko a Írsko, Gibraltár bez bodu napĺňa rolu papierového outsidera.

V októbrovom asociačnom termíne čaká na Gruzíncov domáci súboj s Írskom (12.10.), o tri dni neskôr sa predstavia na pôde Gibraltáru.

Súvisiace články