Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Bývalý hráč Slovana: Maďari na zápas proti Slovensku čakali celé leto

Karol Meszároš v drese ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Pavol Spál|Publikované 9. sep 2019 o 10:38

Očakáva vyrovnaný zápas.

Rozhovor pre denník SME

Odchovanec Slovana Bratislava KAROL MESZÁROŠ hral za päť maďarských klubov. Dnes je hráčom Újpestu Budapešť.

"Možno práve výstražný prst po zápase s Chorvátskom bude správnou motiváciu," vraví pred stretnutím Maďarsko - Slovensko v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020 (hrá sa dnes o 20.45).

Narodili ste sa na Slovensku a ste odchovancom Slovana. Na druhej strane máte maďarský pôvod. Ako vás ľudia v Maďarsku vnímajú?

Mám slovenskú národnosť, ale vyrastal som v rodine, kde som u starých rodičov komunikoval po maďarsky. Možno práve preto som sa rýchlejšie dokázal prispôsobiť životu v Maďarsku. Zatiaľ nemám žiadnu zlú skúsenosť. Verím, že ma ľudia vnímajú pozitívne.

Je v Maďarsku väčší záujem o futbal ako na Slovensku?

Všeobecne je v Maďarsku veľký záujem o šport. Ľudia dokážu vytvoriť neskutočnú atmosféru. Milujú šport a futbal je na prvom mieste. Takže si myslím, že je väčší záujem ako na Slovensku. V Maďarsku sa zápas proti Slovensku vypredal za dve hodiny. A ak si dobre pamätám, tak Slováci domáci vzájomný zápas nedokázali vypredať.

Maďarská vláda investuje do futbalu veľké peniaze. Ako na to reagujú bežní ľudia? U nás by mnohí tvrdili, že peniaze sú potrebnejšie inde.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články