Víťazom regionálnej časti Slovenského pohára je Prešov

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|8. mar 2017 o 00:00

Celoslovenská forma tejto súťaže bola tohto roku zrušená.

KEŽMAROK. V nedeľu 5. marca sa odohral v hale Focus+ Kežmarok turnaj o víťaza regionálnej časti Slovenského pohára vo futsale i napriek tomu, že celoslovenská forma tejto súťaže bola tohto roku zrušená.

Zúčastnilo sa ho päť družstiev zo širokého okolia, tie odohrali medzi sebou vzájomné zápasy. Poradie určila tabuľka.

Prítomní diváci si mohli vychutnať zaujímavé zápasy a porovnať úroveň futsalových líg prostredníctvom ich zástupcov.

Rozlosovanie určilo, že posledný zápas bol priamy súboj o prvé miesto. Lamasia Stará Ľubovňa musela vyhrať nad extraligovým FK Ekoprim Prešov, ak pomýšľala nad trofejou.

Prešovčania už prvý polčas ukázali svoju extraligovú príslušnosť a polčas vyhrali 2:0. V druhom polčase pridali tretí gól.

Dve minúty pred záverečnou sirénou bol zápas predčasne ukončený pre šarvátku divákov finálových družstiev.

Žiaľ, aj takéto veci sa stávajú.

Tento nešportový incident trochu pokazil dojem z vydareného turnaja.

Nestratil sa ani zástupca kežmarského futsalu a Futsal ligy pod Tatrami, ktorý obsadil bronzovú priečku.

Výsledky: LAMASIA ST. ĽUBOVŇA – FOCUS+ KEŽMAROK 0:0, JAKUBAŠEK BARDEJOV – JR TEAM ST. ĽUBOVŇA 0:2 (0:0), góly: Vojtek 2, FK EKOPRIM PREŠOV – FOCUS+ KEŽMAROK 4:2 (3:1), góly: R. Beliš 3, Eliáš – Achramov 2, JAKUBAŠEK BARDEJOV – LAMASIA ST. ĽUBOVŇA 0:6 (0:4), góly: D. Haščák 3, M. Haščák, Perháč, Haladej, FK EKOPRIM PREŠOV – JR TEAM ST. ĽUBOVŇA 4:0 (2:0), góly: R. Beliš, Eliáš, P. Beliš, Manič, FOCUS+ KEŽMAROK – JAKUBAŠEK BARDEJOV 3:1 (2:1), góly: Džadoň, Achramov, Kristan – M. Jakubašek, JR TEAM ST. ĽUBOVŇA – LAMASIA ST. ĽUBOVŇA 2:4 (1:3), góly: Poráč, Turek – Haladej 2, D. Haščák, M. Haščák, FK EKOPRIM PREŠOV – JAKUBAŠEK BARDEJOV 5:1 (2:1), góly: R. Beliš, Manič po 2, Krempašský – M. Jakubašek, JR TEAM ST. ĽUBOVŇA – FOCUS+ KEŽMAROK 2:3 (1:2), góly: Vojtek, Vresilovič – Kristan 2, Krempaský, FK EKOPRIM PREŠOV – LAMASIA ST. ĽUBOVŇA 3:0 (2:0) – nedohraté, góly: Eliáš, Krempašský, Manič.

Celkové poradie: 1. FK Ekoprim Prešov, 2. Lamasia Stará Ľubovňa, 3. Focus+ Kežmarok, 4. JR Team Stará Ľubovňa, 5. Jakubašek Bardejov.

Najlepší jednotlivci:

Brankár: Zolnerčík Juraj (Lamasia St. Ľubovňa)

Strelec: Beliš Rudolf (FK Ekoprim Prešov)

Hráč: Achramov Saša (Focus+ Kežmarok)

Domov»Halové športy»Futsal»Víťazom regionálnej časti Slovenského pohára je Prešov