Slovenská jednotka Kužmová vypadla už v prvom kole, nezískala ani set

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. aug 2019 o 22:28

Nad sily Kužmovej bola Belgičanka.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole záverečného grandslamového turnaja roka US Open. V pondelkovom súboji podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej za 83 minút 4:6, 4:6.

Slovenská ženská singlová jednotka začala dobre a v prvom sete viedla už 3:1, v piatej hre však nepotvrdila brejk a vlastné podanie stratila aj za stavu 4:4, celý set prehrala 4:6.

Kužmová nezačala dobre druhý set, keď hneď v prvom geme prišla o servis, ale neskôr vyrovnala na 3:3. Vzápätí však opäť prišla stratila podanie, brejkla súperku a brejk nepotvrdila. Van Uytvancková na postup využila druhý mečbal.

US Open - 1. kolo - dvojhra žien - pondelok

Alison Van Uytvancková (Belg.) - Viktória Kužmová (SR) 6:4, 6:4 za 83 minút

Domov»Tenis»US Open»Slovenská jednotka Kužmová vypadla už v prvom kole, nezískala ani set