Gól, aký vidno raz za uhorský rok. Starosta prekvapil skvelého Rahma

Tomáš Starosta. (Autor: TASR/Radovan Stoklasa)
Stanislav Benčat|28. nov 2021 o 22:30

Kapitán Trenčína sa presadil prvýkrát v sezóne.

TRENČÍN. Plynula 25. minúta. Kapitán trenčianskej Dukly Tomáš Starosta od polovice klziska nastreľoval puk na zvolenskú bránku.

O dve sekundy neskôr prekvapene prijímal gratulácie spoluhráčov. Jeho pokus prekvapil Robina Rahma.

V danej chvíli vyrovnal štyridsaťročný veterán na 2:2. Po zápase však prišiel medzi novinárov skleslý. Dukla prehrala gólom z 58. minúty 2:3.

„Nebol to pekný gól, skôr šťastný. Dostal som puk, vystrelil a brankárovi prepadol pomedzi nohy. Pre nás to bol dôležitý moment, vyrovnali sme a vrátili sa späť do zápasu. O to viac ma mrzí, že sme nedokázali získať ani bod. Nezaslúžili sme si prehrať,“ vravel Starosta.

Zvolen viedol po úvodnej tretine 2:0, domáci pred tou druhou vymenili brankára. Michala Valenta, ktorý pustil za svoj chrbát lacný druhý gól, nahradil Brit Ben Bowns.

Hrdina Veľkej Británie z posledných majstrovstiev sveta predvádzal skvelé výkony. Prekonal ho až v samom závere mladík Maroš Jedlička. Jeho gól pritom musel odobriť až video rozhodca.

Dukla tak potvrdila, že herne tápe. Z posledných štyroch zápasov získala len dva body. „Na góly sa nadrieme. Gól strelíme na piaty, šiesty pokus z vyloženej šance. Naopak, inkasujeme zbytočné góly.“

Ako sa vymaniť z hernej krízy?

„Tvrdo makať. Nielen v zápasoch, ale aj na tréningu odovzdať všetko. Bojovať a na ľade nechať všetko,“ dodal Starosta.

Mimochodom, jeho gól z polovice klziska nemusel byť v zápase jediný. Od červenej čiary to skúšal aj obranca hostí Peter Hraško, v tretej tretine dokonca pálil bek Zvolena Oldrich Kotvan z vlastnej modrej čiary. Bowns jeho pokus zlikvidoval s veľkými problémami.

Jeho náprotivok Rahm síce inkasoval lacný gól, no dosiahol na ďalšie víťazstvo. Na konte ich má 12, najviac zo všetkých brankárov.

Mimochodom, švédsky brankár nastúpil na 21. zápas v sezóne. Odchytal tak doteraz všetky zápasy Zvolena.

Stanislav Benčat
Stanislav Benčat Jeho druhým domovom sú zimné štadióny nielen na Slovensku, ale po celom svete. Ako novinár sa zúčastnil na 12 majstrovstvách sveta v hokeji, reportoval dianie z dvoch olympijských hier, bol pri úspešnej ceste slovenských futbalistov na MS 2010 v Južnej Afrike. Navštívil stovky športových podujatí doma aj v zahraničí.