Tom Wilson.
Tom Wilson. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. okt 2018 o 23:49

Trest dostal aj v minulej sezóne.

WASHINGTON. Kanadský hokejista Tom Wilson z klubu zámorskej NHL Washington Capitals dostal 20-zápasový trest za úder do hlavy súpera v prípravnom zápase pred novou sezónou.

Vedenie súťaže oznámilo verdikt len niekoľko hodín pred úvodným duelom víťaza Stanleyho pohára proti Bostonu Bruins.

1/4 základnej časti

vynechá Wilson pre trest.

Wilson si vyslúžil trest za tvrdý úder do hlavy hráča St. Louis Blues Oskara Sundqvista počas nedeľňajšieho prípravného zápasu (5:2).

Dvadsaťštyriročný útočník dostal za svoj faul v stretnutí desaťminútový trest.

Wilson dostal trest za nebezpečný faul aj v minulosezónnom play off, keď hráčovi Pittsburghu Penguins Zachovi Aston-Reeseovi zlomil čeľusť a spôsobil otras mozgu. Informovala agentúra AP.

Keďže má základná časť 82 zápasov, Wilson vynechá prakticky jej štvrtinu.

Domov»Hokej»NHL»V príprave udrel súpera do hlavy. Hráč Washingtonu pre trest vynechá štvrtinu sezóny