Pánikovi priznali kuriózny gól, puku sa ani nedotkol

Richard Pánik po strelení gólu.
Richard Pánik po strelení gólu. (Autor: TASR)
Jerguš Radačovský|30. jan 2020 o 15:50

Slovenský útočník v zápase dvakrát skóroval.

BRATISLAVA. Slovenský útočník Richard Pánik predviedol kvalitný výkon v zápase NHL Washington Capitals - Nashville Predators. Prvýkrát v sezóne strelil v jednom dueli dva góly, prehre Washingtonu 4:5 však nezabránil.

Slovenský útočník vyťažil z dvoch striel počas desiatich minút na ľade dva presné zásahy. Najprv sa v desiatej minúte ukázal presnou strelou do hornej časti bránky hostí, ktorou otvoril skóre.

Najkurióznejší gól v kariére dosiahol v 27. minúte, ktorým Washington vyrovnal na 3:3. Center Nashvillu Nick Bonino prebral puk za vlastnou bránkou a snažil sa ihneď vysunúť spoluhráča.

Hráčovi zámer nevyšiel a namiesto prihrávky trafil brankára Juuseho Sarosa, od ktorého sa puk odrazil do vlastnej bránky.

Richard Pánik bol spomedzi hráčov Washingtonu najbližšie a dostal Bonina pod tlak. Gól nakoniec pripísali slovenskému útočníkovi.

Slováka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. V aktuálnej sezóne má na konte 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií.