Manchester City v šlágri kola dostal päť gólov, Tottenham zbabral záver

Momentka zo zápasu Manchester City - Leicester.
Momentka zo zápasu Manchester City - Leicester. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2020 o 17:28

Vardy sa blysol hetrikom.

LONDÝN. Futbalisti Leicestru vyhrali v šlágri nedeľňajšieho programu 3. kola anglickej Premier League na ihrisku Manchester City 5:2 a s plným počtom bodov sú na čele neúplnej tabuľky.

Hostia kopali až tri penalty, hetrikom sa prezentoval útočník Jamie Vardy.

City síce viedli po presnom zásahu Rijada Mahreza už vo 4. minúte, potom sa však trikrát za sebou strelecky presadil Vardy. Svoj prvý a tretí zásah dosiahol z pokutových kopov.

Z bieleho bodu potom spečatil skóre v 88. minúte Belgičan Youri Tielemans, keď už Vardy nebol na ihrisku. Leicester má po troch dueloch skóre 12:4.

Manchester City nenadviazal na predchádzajúci triumf na ihrisku Wolverhamptonu (3:1).

Tottenham remizoval doma s Newcastlom 1:1. Hostia vyrovnali v 97. minúte z pokutového kopu. Tottenham bol v zápase jasne aktívnejší, no doplatil na nepremenené príležitosti.

Zverencov Josého Mourinha poslal do vedenia v 25. minúte brazílsky stredopoliar Lucas Moura zblízka po prihrávke od Harryho Kana.

V nadstavenom čase po štandardke Newcastlu zahral vo vlastnej šestnástke rukou Eric Dier a rozhodca na základe videa nariadil pokutový kop. Ten v 97. minúte premenil Callum Wilson na konečných 1:1.

Bola to prvá strela hostí do priestoru bránky v zápase.

V drese Newcastlu naďalej chýbal zranený slovenský brankár Martin Dúbravka. Jeho tím má na konte štyri body, rovnako ako Tottenham.

Leeds United triumfoval na ihrisku Sheffieldu United 1:0. O troch bodoch pre nováčika rozhodol v 88. minúte Patrick Bamford.

Sheffield sa krčí bez bodu na chvoste tabuľky, v troch zápasoch ešte nedal ani gól.

Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenal West Ham, ktorý si doma poradil s Wolverhamptonom hladko 4:0. Dva góly si pripísal Jarrod Bowen, po jednom pridali Tomáš Souček a Sebastien Haller.

Premier League - 3. kolo:

• Manchester City - Leicester 2:5 (1:1)

Góly: 4. Mahrez, 84. Ake - 37., 54. a 58. Vardy (prvý a tretí z 11m), 77. Maddison, 88. Tielemans (z 11m)

• Sheffield - Leeds 0:1 (0:0)

Gól: 88. Bamford

• Tottenham - Newcastle 1:1 (0:0)

Góly: 25. Lucas Moura - 90.+7 Wilson

• West Ham United - Wolverhampton 4:0 (1:0)

Góly: 17. a 57. Bowen, 66. Souček, 90.+3 Haller

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City v šlágri kola dostal päť gólov, Tottenham zbabral záver